VampGirl

V čem se prosím liší variace a permutace?

Vím, že u obou záleží na pořadí jednotlivých prvků, a že se prvky nesmí opakovat. Každá se vypočítává jinak, to vím, ale jak podle zadání příkladu poznám, že se jedná o permutaci nebo o variaci? Děkuju.

Nejlepší odpověď
Skeptik

Variace je uspořádaná k-tice z n prvků, kde k je menší nebo rovno n. Permutace je počet všech možných přeuspořádání množiny n prvků.

Další odpovědi
mosoj

Pečrmutace jsou variace, když se k = n.