WeuS

V čem se lišil fašismus a nacismus z hlediska uchopení moci?

Prosím Vás, ráda bych věděla, v čem se lišil fašismus a nacismus z hlediska uchopení moci? Mám o to napsat pár vět do seminární práce a vůbec si s tím nevím rady. Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Zkus se podívat na Wiki, viz Benito Mussolini a Adolf Hitler.
Fašismus hlásal korporativní občanskou společnost, kult vůdcovství a projevoval se ve více státech předválečné Evropy, nacismus jako pojem zavedli němečtí ideologové (Rudolf Jung a Ernst Huber – kromě Hitlera a jeho Mein Kampf). Obsahuje ostrý rasismus, prvky výrazného iracionalismu, okultismu a esoterismu a praktikuje státní totalitu, obdobně jako komunismus, (vyšla mnohá díla nacházející překvapivě mnoho shod mezi Hitlerem a Stalinem).
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fa%C5%A1is­mus

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Na­cismus

Další odpovědi
venkovan

V čem se lišil – jako proti čemu, s čím se srovnává atd.
Když to vezmem kolem dokola a velmi stručně – získaly se masy lidí, které umožnily, aby se lídři dostaly k vládním funkcím.
A potom za pomoci mas a zbraní se odstranili ti, co s ideou nesouhlasili.
Je to prakticky všude stejné jakýkoliv totalitní režim.