nejlulu

V čem se liší krevní skupiny?

Doplňuji:
(A,B,AB,0(nula)) 🙂

Nejlepší odpověď
gecco

V antigenech červených krvinek.
Doplňuji:
K Doplnění:
Znám krevní skupiny – ale pokud chceš rozepsat detaily jednotlivé skupiny odlišující, jsi asi trošku naivní – domácí úkol máš vypracovat, ne opsat…
🙂
Koneckonců – skoro stejně namáhavě to můžeš opsat z učebnice (či netu), ne???

Další odpovědi
anonym

Krevní skupina nebo přesněji krevní typ je popis vlastností červených krvinek jedince, resp. sacharidů a bílkovin na jejich buněčné membráně. Dvě nejdůležitější klasifikace pro popis lidských krevních skupin jsou AB0 a Rhesus faktor (Rh faktor). Je ale známo dalších zhruba 50 systémů krevních typů. Většina z nich jsou mnohem méně obvyklé než AB0 a Rh.
Zdroj:http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Krev­n%C3%AD_skupi­na

Emefej

Hlavní odlišností krevních skupin je různý charakter antigenu uloženého na povrchu buněčné membrány červených krvinek (erytrocytů).