V čem mi bude tepleji?

Chtěla jsem se zeptat, v čem mi bude tepleji, když budu mít na sobě více vrstev oblečení(tílko, tričko, mikinu, bundu…) nebo když budu mít tričko mikinu a nějakou vetrovku (šusťávkovku?)

Nejlepší odpověď
anonym

K tepelnému komfortu ti pomůže více vrstev – jen je musíš vrstvit se znalostí věci…
😉
Ale – jsou důležité i materiály a zpracování jednotlivých vrstev.
Např., jen tak sedět v dešti, třeba na lavičce v parku (vrstvy uvádím od kůže ´ven´) – vlna (merino), flanelka, mikrofleece, windstoper, waterproof, pláštěnka. Na hlavu vodotěsnej klobouk.
___
BTW – Kelt ´kecá´ – asi se nikdy nepotápěl…
😉

Další odpovědi
Kelt

Samozřejmě, že lepší je mít více vrstev. Vzduch mezi těmito vrstvami působí izolačně.
A na druhé straně, když budeš mít na sobě hodně vrstev a spadneš do vody, tak rychleji prochladneš ze stejného důvodu.

anonym

V náručí svého kluka.

Lamalam

Neptej se a raději si to vyzkoušej v praxi.