Anďa1996

V čem jsou výhody zemního plynu oproti uhlí?

Odpovědi
venkovan

Zemní plyn nemusím skládat do sklepa, přikládat do kotle a potom vynášet popel.

uznevim8

Zemní plyn je při spalování a následnýmu ohřátí se snad trochu víc ekologičtější než uhlí.
Jinak platí to co je uvedeno výše. S uhlím se člověk nadře. Když si na to vzpomenu, jaká to byla každoroční dřina, jako

  • nejdřív skládat uhlí. Samozřejmě v létě, venku 35 C, protože bylo levnější.

Pak v zimě furt běhat ke kotli, přikládat, hlídat kotel zda nevaří, pak vynášet popel a ve finále čistit kotel.. no děs běs.
S plynem je paráda. Pohodlí. Ale za to se víc platí. Tak to je se vším.

jmhad

To co hoří při spalování uhlí je plyn.
Ještě před x lety se používal svítiplyn a ten se vyráběl z uhlí.Dnes ho nahradil zemní plyn,který „vyrobila“ příroda a tak nutnost vyrábět plyn z uhlí odpadla.