mirekborek

V čem je významný Václav Havel?

Jen jako prezident? Protože když je po něm pojmenováno i letiště!

Nejlepší odpověď
setapouch

I po Gottwaldovi bylo pojmenovano mesto. Snad se jednou naucime rikat pravdu i o Havlovi.

Nicmene k otazce: byl to prvni polistopadovy prezident. Jeho vyznam a zasluhy jsou pomerne kontroverzni, nekdo rika, ze byl velky statnik, rozbijec totality a „mirotvurce“, jiny ze to byl bezskrupulozni ozraly egoista a vlastizradce, ktery odsouzeni unikl jen umrtim. Pravda bude nekde uprostred, zavisla na konkretnim cloveku.
Doplňuji:
Nedávej hned nominaci, uzavřeš tím dalším možnost odpovědět. A moje odpověď určitě není nejlepší a nejpřesnější.

Další odpovědi
annas

Mrkněte se do odkazu. Najdete otázku, proč bylo přejmenované letiště.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-vam-libi-prave-odsouhlasena-zmena-nazvu-letiste-v-ruzyni-ma-letiste-vaclava-havla

Jinak stále se opakující otázka, rovněž je možné najít v archivu Odpovědí. Osobně jsem reagovala, takže se nechci opakovat.

Vkládám jeden odkaz, názor na V. H., který vyslovil jeho spolupracovník L. Špaček.

Význam Václava Havla teprve začneme doceňovat, myslí si Špaček
http://www.roz­hlas.cz/zpravy/po­litika/_zprava/991628

gecco

Něco si o něm přečti (vzdělání neuškodí)…
😉
Pominu-li jeho ´porevoluční´ politickou ´kariéru´ (která může být vnímána kontroverzně), byl poměrně významným dramatikem a spisovatelem (ve světovém měřítku) a za bývalého režimu se zasloužil o slušnou prezentaci české ´neoficiální kultury´ (undergroundu) ve světě, po ´89 pak o vnímání Československa (a později Česka) na mezinárodní politické scéně.
___
…„Protože když je po něm pojmenováno i letiště!“… – a uvědomuješ si vůbec, po kolika umělcích a politicích (apod.) jsou pojmenovány ulice, náměstí atd…
Nenech se takovou prkotinou ´zblbnout´…
😁

MK44

Ten Václav Havel, po kterém je nově pojmenované letiště v Ruzyni, byl spisovatelem, dramatikem, přední osobností protikomunistického disentu, významným politikem v době přechodu od totalitního státu k demokratickému zřízení a potom prezidentem. Jak se jmenovaly eseje a hry, ve kterých se zabýval tématy jako je svědomí, mravní síla, moc a její zneužití a jakými dalšími, co kritizoval, si už do školy zjistíš sám, že? Stejně tak, jako to, co byl disent, co je to esej, kdo je to dramatik. A až budeš trochu tomu, co V. Havel psal a co prosazoval, rozumět, něco z jeho tvorby si přečti. Pak sám posoudíš, jestli byl významný a v čem. A také to, zda mají pravdu ti, kteří ho považují za idealistického snílka, nebo ti, kteří ho mají za člověka, kterému šlo především o dědictví majetku, nebo ti, kteří ho považují za významného humanistu a nebo ještě jiní.

mosoj

Václav Havel je chudák, který musel za minulého režimu nakupovat v Tuzexu protože neměl ani korunu.

Emefej

To s tím Tuzexem je dobré. Jenom bys měl mladším členům vysvětlit, co to bylo a proč to bylo.

gecco

Je zvláštní, jak někteří mohou závidět člověku, který si peníze vydělal – a neřeší třeba komunistické papaláše, kteří je kradli…
ROFL