zazubek1998

V čem je problém když netbook za studena nepracuje?

Dobrý den, před rokem jsem si koupil netbook Asus Eee pc. Jde o to že když zapnu netbook, tak mi v poho naběhne, ale když je studený tak je prakticky nepoužitelný. Když se zahřeje tak je to zase normální a funguje v poho. Nevíte v čem je problém? Proč mi netbook nepracuje za studena? Kdyby musel do servisu, doporučíte nějaký v Ústeckém kraji? Děkuju za odpovědi 🙂

Odpovědi
anonym

Nerozumím, co znamená – „když je studený tak je prakticky nepoužitelný“, ale pokud jsi jej koupil před rokem, reklamuj jej u prodejce.

zazubek1998

jde podstatě o to že se notebooky hřejou. Ale na začátku je studený a trvá než se zahřeje a když je studený tak je hodně pomalý. A reklamovali by mi to i bez účtenky a razítka prodejny?

anonym

Ad Reklamace – účtenku (apod.) v zásadě nepotřebuješ – potřebuješ jen prokázat, že jsi notes u daného prodejce koupil (výpisem z účtu, svědecky…) a kdy to bylo.

anonym

To, že po zapnutí je „hodně pomalý“ (téměř jistě) nesouvisí s tím, že je „studený“…
😉
Spusť si ihned po startu Správce úloh a zkontroluj si vytížení počítače (záložka Výkon).
Pak si zkontroluj, jaké rezidenty ti hned po startu notesu nabíhají.
___
Případně si stáhni Ccleaner ( https://www.pi­riform.com/ccle­aner/download/stan­dard ) a jednak si počítač pročisti a jednak běžící procesy zruš *) – Nástroje – Start.
___
*) případě to, raději, svěř zkušenějšímu kamarádovi, ať naopak nenapácháš nějakou ´škodu´

ptáč

Pomůže podívat se na indikační diodu jak moc bliká. Někdy to s těmi aktualizacemi fakt přeháněj. Konfigurace běží ještě 10 minut po update. CCleaner ničemu nepomůže když má počítač 1G paměti. Testni Ubuntu jak není zatěžován po zapnutí pc, ale hned se s ním dá pracovat.