V čem je nebezpečné pro silniční provoz jezdění bez pásů a bez helmy na motorce?

Tím přece ohrožuji sebe a né okolí nebo se pletu?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Když takhle uvažuješ tak radši ani nesedej do auta a ani na motorku.Už tímto jsi nebezpečný.

Další odpovědi
hanny 2

Nebezpečné je to pro tebe,ne pro silniční provoz!

arygnoc

pletete.

že ohrožujete sebe, je vaše blbost.
ale že ohrožujete i okolí, je trestuhodné.
vrařte řidičák, auto a motorku prodejte, a zamyslete se, proč asi nějaké předpisy (nejen ty silniční) a zákony existují.

Ella

to je myšleno vážně??? Jak myslíte, že bude člověku, kterému se vaše hlava rozbije o přední sklo auta, když budete bez helmy? Tím ohrozíte jeho i jeho případnou rodinu v autě, řidič prudce zabrzdí, dostane smyk, dostane se do protisměru a o jeho auto narazí další auta, která nestihnou včas zabrzdit nebo zareagovat dostatečně rychle, do toho narazí další a další auto a vznikne obrovská řetězová autonehoda se spoustou zraněných, nedejbože mrtvých a to jen proto, že se vám nechtělo brát helmu…
A jak myslíte, že bude vašim příbuzným, až se dozví, jak jste skončil? Helma vám dokáže zachránit život! Stejně tak bezpečnostní pásy v autě, které zabrání společně s airbagy, aby se vaše žebra rozdrtila o volant…

Pardon, že jsem tak necitlivá, ale ti ,co říkají ,že bez helmy ohrožují jenom sebe mě štvou!

Alesh

Chápu kam otázka míří, že si každý může sám sobě udělat co chce, že? To ovšem není tak docela pravda. Když někdo nepoužije pásy nebo přilbu, pak sám sobě způsobí pravděpodobně větší zranění a tudíž delší, dražší léčení, horší následky apod. = peníze daňových poplatníků.
No, a pravda to je navíc jen částečně. Samozřejmě že ohrožuješ nejvíc sebe, ale např. nepoužiješ-li helmu ani brýle, něco ti vlítne do očí → bouračka do protijedoucího. nebo např. nevezmeš si pásy, jede vás v autě víc, stane se bouračka, auto se roztočí, převrací → lítáš po autě a svým tělem, jeho hmotností zabiješ spolucestující.

venkovan

Pro silníční provoz zas tak moc ne (hasiči mozek spláchnou ze silnice bez problémů), ale pro pokladnu pojiš´tovny, státu atd. Pokud se zabiješ, je to jednorázový výdaj. Ale zpravidla se těžce zraníš a potom do tebe společnost cpe peníze do konce života. Zaje´d někdy do Kladrub na rehabilitační středisko a potom mudruj.
Aletřeba vše dopadne dobře

cukrar

anonyme, já zaviním drobnou dopravní nehodu, vy nebudete mít helmu a klidně kvůli Vám dostanu větší sankci..
Chápete to?

cituji Vás „Tím přece ohrožuji sebe a né okolí nebo se pletu?“ a doplňuji slušně,
PLETETE SE!!!!

hanulka11

nejen sebe

josefosmy

protože se pak nikomu moc nechce seškrabávat Tvojí hlavu ze silnicie…jde-li o jízdu na motorce bez helmy..

lukas.zmizik

timto stat naznacuje obcanovi, ze neni natolik zodpovedny, aby mu v tomto nechal volnou ruku, a riskoval tak jeho zdravi… ber to tak, ze statu zalezi na tvoji bezpecnosti daleko vic nez tobe samemu, kdyz chces jezdit nepripoutany… a bude te pokutovat, dokud si to neuvedomis…

to samozrejme nemyslim ironicky, myslim to vazne, a opravdu, lide jsou tak hloupi a nedojde jim, ze pas nebo helma zachrani zivot…a kdyz to lidem nedocvakne, musi to byt v zakone…