ReHu

V čem je manuální převodovka lepší než automat?

Teď jsem viděla úvodní titulky seriálu Kurýr a ve svém Audi má ruční řazení.
Je rychlejší?
Díky 🙂

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Nemusí být rychlejší, ale protože řadí jak on potřebuje, může být dravější. Auto vytáčí do otáček, podřazuje kdy on potřebuje a nemusí použít brzdy a tím ztrácen drahocennou rychlost atd.
Automat přestože se dá nastavit na sportovní nedosáhne takového požadavku, jak chce řidič s man. převodovkou.

Další odpovědi
gecco

Dobrý řidič dokáže řadit líp, než (nepříliš dobrý) automat…
😉
Ale dneska už se ty rozdíly (s vícestupňovými automaty) stírají – zejména pro běžnou jízdu.

setapouch

Je to zhruba stejné, jako s kávovarem a automatem na kávu (představ si nějaký s kvalitní kávou, ne těmi instantními věcmi :) ). Automat udělá kávu, se kterou bude většina konzumentů spokojená. Ale pokud jsi fajnšmekr, víš, co děláš, z kávovaru dokážeš vymáčknout kávu přesně podle své chuti.

mosoj

Je hbitější. Při běžné jízdě rozdíl není. Je to jen o zvyku.

dědapetr

Automat:když se chceš vozit,manuální: když si chceš vychutnat jízdu podle svého.

Lamalam

Záleží na stylu jízdy, na řidiči a na typu převodovky. Já mám ve svém autě TipTronic s pádly na volantu, řadí mnohem rychleji, než bych zvládla s manuální převodovkou.

Jenom perlička na závěr: v USA je automat standardem, za manuál se nemálo připlácí.

cochee

Kromě už jmenovaných záležitostí je taky manuální převodovka lepší než automat – po poruše… myslím tím finančně ;)

zzzlatokopka

Já automatem jela jen jednou a nyní chci nové auto a automatu se docela bojím. Jezdím hodne terén a neumím si představit, jak to automat zvládne. 4×4 je samozřejmost, ale jak automat pozná, že je předemnou prudký kopec plný bahna? Zahrabu, zapadnu a nepomůže ani zavřít diferák:-((

Je to asi zvyk, no na město je to určitě super, ale do hor nevím.

Emefej

Po třech letech co jezdím se sekvenční převodovkou můžu za sebe říci: manuál není lepší vůbec ničem.

Klaproth

Manuální převodovka je proti automatu DSG podstatně pomalejší.

Dochy

Nemám zkušenosti. Když ale zhodnotím teoretické možnosti automatu, bude mít mezery minimálně v tom, že nezná úmysll řidiče. Řidič zařadí podle toho co očekává před sebou. Automat řadí podle aktuální situace. Kvůli tomu může automat přeřadit třeba zbytečně na 5s a pak zpět, kdy už by řidič neřadil, nebo zbytečně přeřadí později…

honza19hk

každej řidič co jezdí rally nedá na manuál dopustit,tak jako já automatický převodovky nemám rád, hlavní výhoda je že si můžu řadit kdy potřebuju, když chceš vzít zatáčku driftem,podřadíš dokud nepálíš gumy, to s automatem neuděláš.

ReHu

Sete – dobrý přirovnání 🙂