V čem je háček v pojistkách na „blbost“, aby škodu za mě pojišťovna zaplatila a neděla obstrukce ?

http://www.bles­k.cz/clanek/rad­ce-zivotni-styl/160726/p­ojistka-na-blbost-dobra-volba.html

Nejlepší odpověď
anonym

Podle me je nejvetsi blbost , platit si pojistku na blbost. 🙂
Pojistovna najde vzdycky neco , aby nemusela vyplacet , nebo alespon , aby nemusela vyplacet v plne vysi.

  • iv-

Další odpovědi
ARIS

Pojistka na „blbost“, to je lidový název, skrývá se za tím pojištění za škodu v běžném občanském životě a pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli.
Většinou je sjednáno krytí škody na zdraví, na majetku a následná škoda (u pojištění v občan. životě) bývá sjednána i spoluúčast (ale nemusí) třeba 1 000,–
Pokud způsobím škodu nad 1 000,– tak to za mě zaplatí pojišťovna.
U zaměstnavatele je to jinak, tam se sjednává násobek hrubé mzdy – nějak se to počítá dle zákoníku práce.
Ideální je se zeptat nějakého specialistu.

Zdroj: www.smsporadce­.ic.cz