panxnotdead

V čem byste podnikali nebo jakou firmu založili a co by vyráběla?

Chtěl bych podnikat, na rozmyšlení s čim mám ještě 10 let, ale nevím s čim podnikat. Co myslíte, že by fungovalo?

Odpovědi
hanulka11

Kdybych to věděla ,že to bude fungovat -tak to dělám
Divná otázka je vidět, že se hledáš a nemáš vůbec představu ,jak to chodí …

lukes nemoud

nejlepší je podnikat v něčem, čemu rozumíš a co tě baví, já takhle začal před několika lety při studiu na VŠ a dneska se tím živím, samozřejmě, všechno přestane po čase „bavit“ ale je to lepší, než někde dělat pod někým

ten který je

Chtěl bych založit firmu,která by sériově vyráběla perpetum mobile.;-)

BANAN93

záleží to na lokalitě, známostech atd.
při skutečném poctivám podnikání to zde v ČR není vůbec jednoduché, ale mám jeden svůj nápad, ale neprozradím… KNOW HOW je taky cenné

dudu

Nedávno jsem na ST2 sledoval několika hodinovou diskuzi o genetice. Informace účastníků jsem doslova hltal. Podle nich se v tomto oboru znalosti vědců násobí cca za jedenáct měsíců a nikdo si netroufne dát prognozu vývoje kupř. ani na pět roků dopředu.
Bylo konstatováno, že zanedlouho lékaři ztratí schopnost ve svém oboru využívat nejnovější poznatky genetiky a cca za deset roků valnou část léčebných procesů převezmou špičkoví informatici, kteří budou svoje umění běžně využívat při léčbě genevou terapií, při reprodukci a náhradách lidských orgánů.
Zde můžete spařovat svoji perspektivu, a to nejen z hlediska možností uplatnit exceletní znalosti, ale i dosáhnout postavení s výjimečným finančním ohodnocením.

terry

Za 10 let bude zase všechno jinak, tak proč něco plánovat teď?

Jose1f

Mám dojem, že je ti jedno co bys dělal, hlavně bys chtěl být úspěšným a bohatým podnikatelem. Máš deset let na to, aby sis vše rozmyslel, vyzkoušel si to a metodou „pokus – omyl“ dospěl k nejlepšímu řešení. Máš šanci uspět. Musíš ale začít ihned, a to tak, že začneš zdokonalovat sám sebe. Vidím tři oblasti, ve kterých se musíš začít zdokonalovat. První je škola. Musíš rozumět všemu, co se učíte ve škole a pamatovat si to na celý život. Pokud to je možné, diskutuj s rodiči, přáteli, kamarády a učiteli o tom, kde všude se v mimoškolním životě setkáváme s tím, co se učíte ve škole. Druhou oblastí je studium zákonů a předpisů, které zná každý podnikatel. Výhodu má ten, kdo žije v rodině, kde již někdo podniká. Musíš najít příležitost, kde by ses seznámil s pojmy jako: příjmy, výdaje, zisk apod. Třetí oblastí je obor podnikání, tj. to, co bys jako podnikatel konkrétně dělal. Nevím co tě baví, ani co umíš. Můžeš tedy začít s čímkoli, co tě napadne. Mně napadá například začít s venčením cizích pejsků. Rozmysli si, co všechno bys musel připravit a udělat, aby sis mohl vzít na pár hodin na starost cizího pejska tak, aby se tobě, ani tomu pejskovi nic nestalo, a abys zároveň za úplatu pomohl jeho majiteli. Potom si dej inzerát , např. na vývěsní tabuli, kterou najdeš nejčastěji v některém supermarketu, kam chodíte nakupovat. Tím získáš první zkušenosti nejen jak zacházet s pejsky, ale také jak jednat s lidmi, kteří jsou jejich majiteli. Zakrátko tě jistě přijdou na mysl další nápady, jak podnikat.
Poznámka: Jestli ještě nejsi plnoletý, tak se poraď o svých nápadech s rodiči dříve, než je začneš uskutečňovat.