Putin

V čem byly projevy Adolfa Hitlera tak zajímavé?

Proč byl tak vynikající řečník? Jak toho dosáhl?

Nejlepší odpověď
marci1

"Adolf Hitler je nechvalně známá postava našich dějin, která je právem označována za jednoho z největších masových vrahů. Nikdo mu ale nemůže upřít jeho jeho skvělý řečnický um a manipulaci s lidma. Hitler byl bezohledný člověk, který pomocí manipulace dosahoval vlastních cílů – vždy dokázal sehrát svělé divadlo, včetně těch vykontruovaných hysterických scén. Hitler byl bezpochyby mistr přetvářky a manipulace, který dokázal strhnout masy lidí – ovládal psychologii davu. Od řečníka v hospodách, se vypracoval, až na nejmocnějšího muže Německa, na nějaký čas též Evropy.

Hitler měl svého osobního poradce – psychologa, který mu radil, jak se má chovat, mj. i při projevech. Hitler měl před každým projevem dokonale propracovaný psychologický systém, každý svůj projev se učil před zrcadlem. Z jeho projevů je patrné, že měl herecký talent. Skvěle a vykonstruovaně ovládal mimiku a gesta. Ze zjevně pokojného projevu, během několika vteřin, dokázal vytvořit projev plný emocí a zlosti.

Snad ve všech projevech ukazuje svůj herecký a psychologický talent. Podívejme na energický, emocionální a především manipulativní projev Hitlera. Všimněte si na začátku videa (ve zdroji), jak Hitler dokázal pracovat s časem, čímž mnohdy uváděl lidi do rozpaků. Ale i to bylo součástí je dokonalého psychologického systému…

Hitlerův citát
Hitler se vyznačoval tím, že dokázal tu svou pravdu nebo myšlenku působivě podat, a to nehledě na logiku. Věděl, že v projevech hrají důležitou roli emoce a city lidí, na které soustavně útočil. O tom svědčí i jeho citát: Když budete mluvit k davu rozumovými argumenty, zatleská Vám jenom pár intelektuálů."
http://czblog­.cz/hitler-manipulator/

Další odpovědi
quentos

Pusťte si některý z jeho projevů v originále a pochopíte. Nemusíte umět německy na to, abyste pochopil, jak plamenně a vášnivě řečnil – a zanícení je, jak známo, nakažlivé, proto dokázal strhnout na svou stranu lidi, obzvlášť ty, kterých se hospodářská krize nejvíce dotýkala.
Na otázku „proč“ se nabízí jediná odpověď – vrozený talent. A charizma, to také sehrálo velkou roli.

led

Nebudem sa zaoberať témou prejavu, slovami ale rečníkom a jeho výrazovými prostriedkami
Skúste si jednoduchú vec,
1 – pustite si akýkoľvek prejav, ale stíšte alebo vypnite zvuk. Sledujte rečníka a jeho mimiku.
2 – k tomuto prejavu si pustite zvuk iného prejavu (snažte sa dodržať pohlavie rečníka) a teraz sledujte rečníka – obraz aj zvuk- súčasne tu už zbadáte rozdiel vo vnímaní oboch spôsoboch prejavu

pozrite si prejavy
https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=Hitler+pre­javy

Myslím, že potom ľahšie pochopíte jeho vplyv na masy. Stačí si len spomenúť z nedávnej minulosti u nás ako z jedného malého zväzku kľúčov zaznel umieračík starému režimu postupne doprevádzaný hlasom desiatky, stovky tisícov rôznych zväzkov kľúčov. V dave stačí málo na správnom mieste a v správny čas a v tomto bol aj úspech Adolfa Hitlera a jeho prejavov, v znalosti manipulácie davu a jej využívanie. Voči jednotlivcovi už takto postupovať nemohol a podľa dostupných informácií ani nebol typ diskutéra, tu už póza nestačila, ale znalosti a schopnosť komunikácie a argumentácie.

V čem byly projevy Adolfa Hitlera tak zajímavé?
prečítajte si samotný text prejavu osamote, tu objavíte zopár myšlienok (nebudem teraz hodnotiť myšlienky) ale ten prevažný zvyšok je určený len na ohúrenie davu, strhnutie bezmennej masy pre svoje ciele.
Proč byl tak vynikající řečník? Jak toho dosáhl?
Je to jednoduché. Slovo je mocný čarodej. Študenti herectva sa ho učia používať rôznym spôsobom, kedy stačí mimika. pohyb rukou, či intonácia pri vyslovení Slova na zmenu jeho významu alebo charakteru. A takéto štúdium A.H. predsa mal dostatok času vo svojej prípravnej „mníchovskej“ fáze i tých pár mesiacov v base, kedy tvoril svoje superdielo.
Nie, on nebol tvorcom fašizmu, ale bol schopný predstaviteľ týchto ídeí a tvár pre skutočných tvorcov tohto hnutia.

zjentek

patrně byl zajímavý Adolf sám ..jako člověk.

mojitek

tak hlavně mu nešlo o národ,byl to zakomplexovaný jedinec,který ani neuměl stolovat.Hlavně nebyl originální-snažil se napodobovat Musoliniho nebo se mu nějak vyrovnat (i když v jiném stylu projevu např) . Celá ta vrchní nacistická sebranka Hitler,Himler apod byli okultisté.Proč byl projev Hitlera pro masy tak uchvacující? Stačí si trochu proštudovat psychologii řečnictví-kdy zvýšit intonaci,kdy udělat pauzu ,kd udělat gesto a jaké …apod. Ne všichni mu tohle ale baštili. Byl to zrádce národa,jak německého tak i rakouského

anonym

Adolf dokázal zblbnout národ, jako Havel!

scratcher92

Měl to skvěle načasované a byl originální. Nenáviděl ty, které Němci jako národ nenáviděli celou dobu, ba i dodnes. A vyvedl Německo z krize.
A jen tak mimochodem aspoň měl cítění na vlastní lidi, ne na cizí jako Anděla.

anonym

Hitler byl antikrist.

benaja

Než bych vypsal všechno, vložím odkaz, který dá odpověď na položenou otázku. Je to tak i dnes? Ano, stačí se jen dívat na Tv noviny, jedno na jaké stanici, každý den se tam objeví někdo, kdo mu je sílou projevu velmi podobný a nemusí to být vůbec žádný politik.

Zdroj: http://www.kza­mysleni.cz/pod-poklickou-islamske-hrozby-aneb-propaganda-dnes/

Agneta

Hitler byl perfektní odpovědí své doby. Není pravda, že by manipuloval, a že by se nějak připravoval na své projevy. Mluvil jednoduše jen pravdu, což se tou dobou smělo. Jen si představte, že by dnes někdo mluvil pravdu, že (tak by šel asi do vězení:DDD). Proto musí být ta jeho kniha zakázaná, protože se jí dnešní politika bojí, a nemůže se s ní argumentačně vypořádat:DDD
Nebyl okultista, a tak nemohl nic vědět o tom, že se nachází v tragickém divadle. Mimiku a gesta ovládat značně špatně – nebo si někdo myslí, že by takový člověk mohl vůbec něco ovládnout? To, že „uměl svoji pravdu působivě podat“ je jen tím, že odhaloval mezinárodní politické souvislosti (např. s „židovským kapitálem“), jako to např. dnes činí mnozí kritici USA. Ta „plamenitost a vášnivost“ jeho projevů zase vychází jen z té pravdy, kterou bezpochyby měl. Osud mu nemohl přidělit ženu, která by ho vyvarovala, neboť sám (a to i v přítomnosti E. Braunové) říkal*, že geniální muž si nemá hledat inteligentní ženu…:DDD
A na tom tedy nakonec ztroskotal:DDD
Mě stačí jeho projev obsahově…ale to jeho „trapné superdivadlo“ odmítám, a divím se tomu, že to tak zabíralo i bez nějakého talentu (který prostě neměl), ale jako člověk byl zajímavý po všech stránkách:DDD

*)uvádí A. Speer ve své biografii

mosoj

Pro ovčany ve všem.

led

Agneta „Mluvil jednoduše jen pravdu,“ toto je pokus o vtip? Veď nielen on, vo svojej knihe Mein Kampf toto popiera ale aj toto „Není pravda, že by manipuloval, a že by se nějak připravoval na své projevy. " popierajú aj jeho najbližší spolupracovníci vo svojich spisoch "Prejav si nacvičoval pred zrkadlom“
Alebo tú humornú odpoveď len citujete z pamätí jeho ministra zbrojnej výroby Alberta Speera?
S týmto vyjadrením sa stotožňujete, alebo ste to sem dali ako satiru na túto otázku a odpovede?

Agneta

led, mysli prosímtě mozkem…„Prejav si nacvičoval pred zrkadlom“

  • a proč to potom tak strašně dopadlo? Když si něco nacvičím před zrcadlem, tak to bude perfektní, ale ty jeho projevy vypadají na „blázinec“, tímto „úchyláckým“ projevem by nikoho neoslovil a neovlivnil…(a už vůbec ne inteligenci)

a toho dosáhnul právě tím obsahem svých řečí, ale to ty taky nemůžeš vědět že, na „Večerním ústavu marxismu“ vám řekli jen to, co chtěli, že…:DDDDD

Agneta

Typický Hitlerův projev – tady:
Přednáší Putin
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=YSoFi4-KbZs

anonym

Antikrist je člověk, který odolává protivnému bohu ve svůj prospěch, Hitler byl vyjímečný satanista nikoliv individualista tj.Hitler šel na fanatismus fanatismem jakož to na kolektivní myšlení, Hitler byl okultista.

Agneta

To bylo panečku divadlo, když se dozvěděl, že Ježíšek neexistuje…DDDhttps:­//www.youtube­.com/watch?v=TY­ocGPGa1Z0

anonym

barbakan – Havel byl genetická elita a aristokrat, fuj!

anonym

Havel měl v rodině svobodné zednáře a ilumináty, fuj!