MacChill

V čem byl jiný styl hudby George Harrisona?

Nejlepší odpověď
Scalex

Harrison zpočátku koketoval s drogami (marihuana, LSD), takže jeho skladby se dají řadit do psychedelického rocku. Později se dal na náboženskou cestu, stal se příslušníkem hnutí Háré Krišna, hrál na sitár a i jeho rocková hudba byla hodně ovlivněna indickou kulturou, indickou hudbou a východními filosofiemi (ale stále spíše v oblasti Indie a okolí, nikoli Číny).

Další odpovědi
Terryle

Jéééé! Já nakonec mám Harrisona nejradši ze všech ex-Beatles. Jeho muzika mi přijde taková nejvyzrálejší, nejpohodovější a nejpříjemnější – ale přitom mám pocit, že ji nedělal kvůli prodejnosti, ale protože mu to tak prostě přišlo správný. Kdežto u McCartneyho mám pocit, že píše hodně líbivě, aby to lidi poslouchali a brali. No a Lennon byl takovej rebel bez příčiny, ten nevěděl, co se sebou… :o/
Zdá se mně, že z Harrisonovy muziky čiší taková vyrovnanost, pohoda, radost ze života a přitom jakási pokora… Hrozně podobně na mě působí David Gilmour z Pink Floyd. Ty dva miluju. Starší zralí pánové z velkejch kapel, co časem někam došli a nemusej už nikomu nic dokazovat.