Avatar uživatele
MacChill

V čem byl jiný styl hudby George Harrisona?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Terryle před 4676 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Scalex

Harrison zpočátku koketoval s drogami (marihuana, LSD), takže jeho skladby se dají řadit do psychedelického rocku. Později se dal na náboženskou cestu, stal se příslušníkem hnutí Háré Krišna, hrál na sitár a i jeho rocková hudba byla hodně ovlivněna indickou kulturou, indickou hudbou a východními filosofiemi (ale stále spíše v oblasti Indie a okolí, nikoli Číny).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Terryle

Jéééé! Já nakonec mám Harrisona nejradši ze všech ex-Beatles. Jeho muzika mi přijde taková nejvyzrálejší, nejpohodovější a nejpříjemnější – ale přitom mám pocit, že ji nedělal kvůli prodejnosti, ale protože mu to tak prostě přišlo správný. Kdežto u McCartneyho mám pocit, že píše hodně líbivě, aby to lidi poslouchali a brali. No a Lennon byl takovej rebel bez příčiny, ten nevěděl, co se sebou… :o/
Zdá se mně, že z Harrisonovy muziky čiší taková vyrovnanost, pohoda, radost ze života a přitom jakási pokora… Hrozně podobně na mě působí David Gilmour z Pink Floyd. Ty dva miluju. Starší zralí pánové z velkejch kapel, co časem někam došli a nemusej už nikomu nic dokazovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek