dnb

V Antarktidě naměřily prý –93.2°C, je to vůbec možný?

Co si myslíte o teplotě –93°C, jakou dlouho si myslíte, že se v takové mrazivé teplotě dá vydržet? (Např. při oblečení jako při našich –10°C)

Nejlepší odpověď
Alesh

Myslím, že tak do čtvrť hoďky bys to měl za sebou. 😉

Další odpovědi

Hrozně moc záleží na vlhkosti…v kry­okomorách je člověk ve spodním prádle vystavený teplotám –110°C a přežije bez problému.

mosoj

Když může v Káhiře padat sníh .....

Žádný živočich mimo želvušky to nevydrží.

Želvuška vydrží rozsah teplot od –270oC do + 120oC a na rtg záření se jenom opaluje.
Doplňuji:
Jo já jsem myslel že se mluví o Antarktidě a ne o kryokomoře !!!

Lorrien

Tak pokud bys neměl skafandr, asi do 5 minut (možná ani to ne) by Ti klesla tělesná teplota a stal by ses studenokrevným živočichem– mrtvolou, nebo rybou, vyber si :)
Ale možná by ses dřív udusil, protože při takové teplotě není vlhkost vzduchu dostatečná.
Nevím, nejsem expert :)
Doplňuji:
Aha, nevšimla jsem si, že už to tady 4154 napsal/a :)
Jinak doplním– při takovém mrazu je vzduch mnohem těžší, protože jsou jeho molekuly moc blízko u sebe, tudíž se mezi ně nevlezou molekuly vody. Troufám si říct, že tamní vlhkost vzduchu je téměř nulová.