Uznávají buddhisté mormonský křest?

Miluji všechny bytosti na světě.

Nejlepší odpověď
annas

Je třeba si uvědomit, že existuje křesťanský křest, tj. svátost, která představuje očištění od hříchů, křtí se ve jménu Otce, Syna i Ducha svatého.

Takže záleží na tom, o která náboženství či organizace jde, neuvědomujete si zřejmě rozdíl mezi nimi.

Mormoni – církev
věří v Boha, i když jinak než např. katolíci.
Prostřednictvím křtu uzavírají smlouvu s Bohem, přjímají jeho přikázání a slibují, že je budou dodržovat.
Odmítají křest narozeného dítěte. Křtí je, až prý má jakousi odpovědnost – uvádí se věk 8 let.

Buddhismus – světové náboženství, které se liší okd křesťanstv í
Buddha byl člověk, teprve později byl prohlášený za „boha“. Základem buddhismu jsou čtyři pravdy. Stačí sledovat tyto čtyři pravdy a svobodně se rozhodovat Jde spíš o filozofii,

Křest – spíš ituál, koupaní či mytí se v posvěcené vodě, symbolizující moudrost a dlouhou životnost.

Co vyplývá z rozdílného přístupu „ke křtu“?

Další odpovědi
zjentek

Taky na potkání miluji všechny bytosti světa ..ale musej mít min. opačný pohlaví.

anonym

zmetek – dospělé feny nebo štěňátka?

zjentek

To je tvůj avatar? Potřebuješ vypláchnout mormonská ústa ..vystříkat dutiny!

anonym

Ano, přesně tak, diamantovou vodou prosím?!