Brytass

Když si dlužník nechá ověřit u České pošty podpis na uznání dluhu, je to stejné jako ověření u notáře?

Chci se zeptat, zda když si dlužník nechá ověřit podpis na uznání dluhu u České pošty, je to stejné jako u notáře. Mohu potom jako věřitel v případě neplacení dlužníka využít služeb exekutora?

Vložená otázka
Uznání dluhu – ověření podpisu na ČP

Odpovědi
Drap

Ano. Úředně ověřený podpis platí, bez ohledu na to, kdo ověření provedl.

Hlada

Ověření podpisu na poště je stejné, jako u notáře.
Aby však nedošlo k mýlce. Je třeba odllišit uznání dluhu od notářského zápisu se svolením k vykonatelnosti. To jsou rozdílné listiny.
Aby bylo možné obrátit se na exekutora, je potřeba mít t.zv. exekuční titul a to uznání dluhu není.

ivzez

Souhlasím s Hladou, podpis lze ověřit kdekoliv,
ověření je platné i v případě Czech Point na poště,
ale nejde o exekuční titul.

S takto ověřeným uznáním dluhu byste se musel obrátit
na soud, až rozsudek by Vás opravňoval k vymáhání.