Tříska

Uživatelé s nejvyšším počtem bodů

Proč tady lidé tráví tolik času? Je tu nějaká komunita, která si píše nebo se vídá? Co vás, co máte nejvíce bodů, motivuje někomu odpovídat na často stupidní dotazy?

Nejlepší odpověď
iceT

Těch nejvíc bodů je nasbíráno za několik let od začátku spuštění tohoto serveru.Uživatelé mezi sebou vedou interní poštu,od toho je tu zřízena a jistě,že někteří mají na sebe i mejlové adresy,to snad není zakázáno se stýkat i jinak,než tady.
A co lidi motivuje odpovídat?No co asi?Přece když budu hledat odpověď na nějakou otázku,tak se sama ledacos dozvím,leccos se přiučím a podobně.K tomu není nutné sedět na odpovědích celý den.No a na stupidní dotazy neodpovídám,jen někdy vyjímečně ano,ale to už musí stát za to.

Další odpovědi
led

Hmmm, je táto otázka stupidná, naivná, alebo aká? Je to otázka pre ´Uživatelé s nejvyšším počtem bodů´, alebo pre všetkých? Myslím pre všetkých…
Nielenže tresce čitateľa nutnosťou nazrieť do slovníku latinských výrazov, prečo to nepovie rovno krásnym a originálnym českým výrazom „hloupý dotaz“…
Ale tak to nie je, záleží od toho, ako sa na otázku pozrieme (niekto najprv meno, text až potom, niekto zas text a na meno zabudne), či nás akosi pocitovo tlačí do odpovede, čo nás na nej zaujme (v tejto otázke, tá krásne nahraná „naivnosť 10 ročného zvedavca“)
„Proč tady lidé tráví tolik času? Je tu nějaká komunita…“
Je v povahe ľudí medzi sebou komunikovať, rozmachom internetu sa táto možnosť znásobila. Čas strávený prezeraním otázok, hľadaním odpovedí na ne, sa nedá vždy brať ako otázka akéhosi hmotného zisku. Ale aj duševná práca, získavanie informácií, či ich dávanie rozvíja intelekt človeka, jeho potrebu komunikovať.
Prečo toľko času?…
je dôležité rozlíšiť, dôvody

  • pre niektorých sa internet stáva závislosťou ako ktorákoľvek iná droga, gamblerstvo… vidíme to aj na ulici, to neustále „leštenie mobilov“ na sociálnych sieťach…
  • pre niektorých nevyhnutným prostriedkom byť medzi ľuďmi napriek fyzickým, zdravotným, nedostatkom…
  • pre niektorých je to len akýsi určitý zdroj komunikácie,…
  • pre niektorých akýsi relax…
  • pre niektorých je to akýsi druh získavania prestíže, byť kýmsi, získania prestíže (aspoň) vo virtuálnom svete
  • ale pre niektorých, tých je je väčšina, je to určitý spôsob výmeny informácií, poradenstva a v neposlednom rade i záchrana žiačika zašiváka obecného a jeho nechuť k domácim úlohám.

Krakis

Také občas odpovím na stupidní otázku-většinou však ze smajlíkem.Akorát admin to asi nechápe a občas mi je maže… 🙂

arygnoc

človek nie je vševedúci, dajú sa tu občas nájsť aj perly (citované, odkazy) – nové poznatky, neraz tu skalní aj diskutujeme (v diskusii) o tom ktorom dotaze, problematike.

no a že sa tu občas objaví aj „stupídna otázka“?
ale preboha, učený z neba nespadol, všetci sa to, čo vedia, museli niekde naučiť, dozvedieť.
a lepšie sa je čo i hlúpo opýtať, ako sa neopýtať.

treba si uvedomiť, že nie pre každého je „stupídna otázka“ stupídna otázka <niekto totiž ani nepochopí, o čom ta otázka vlastne je a ohodnotí ju i v prípadnej reakcii ako stupídnu>.

zjentek

svatá slova ..a proto jsem položil hned nový dotaz ,)