Pokročilý

Je mi 16, chodím do posilovny a chtěl bych zkusit nějaký protein. Jsou nezdravé? Nebo jak to s nimi je vůbec?

Chodím do posilovny a chtěl bych zkusit nějaký protein. Jsou nezdravé? Nebo jak to s nimi je vůbec?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Bašti červy, to je vlastně jenom protein.

Další odpovědi:

Bronzový

Neblázni! normálně se stravuj a normálně sportuj. Nechtěj vypadat v 16 jako Schwarzeneger, protože ve 30 budeš vypadat na 50. Měl jsem spolužáka, který začal s proteiny a nakonec bral steroidy. Přitom dřel jako mezek. Přivezl si dokonce jednu bronzovou z OH ve skoku do dálky. Zemřel tuším v 25 letech na rakovinu, měl dvě malé děti. Byl jsem mu na pohřbu a nerad na to vzpomínám.

Zlatý

Proteiny jsou potřebné - vajíčka, sýr, jogurt, tvaroh, maso...
;-)
To, co ty ale asi myslíš, je svinstvo vyráběné a prodávané pro zisk výrobců a prodejců - ne pro ´zisk´ tvůj...

Bronzový

dej si raději přirozené bílkoviny než nějakou chemii..
jsou to např. vaječné bílky, tvaroh (nějaký kvalitní, žádný light a podobně), tuňák

Pokročilý

kecy lidí co v životě necvičili, zeptej se někoho ve fitku, ne toho co je na baru, někoho kdo cvičí s tebou

Pokročilý

Je určitě lepší proteiny získávat z velké části ze stravy. Ale pokud zainvestuješ do kvalitního proteinu, tak v tom nevidím problém. Nebo zkus nějaký přírodní (rýžový, konopný, sójový...). Třeba konopný se vyrábí z konopných semínek, která jsou zdravá, ale na množství bílkovin, které potřebuje tvé tělo, bys jich musel sníst spoustu. Používání proteinu z nich je mnohem efektivnější :)

Diskuze k otázce

zloba987

A jaký protein byste doporučili jako nejlepší?

trypanosoma

http://www.fitness4u.cz/… tento jednoznačně za mě!

zloba987

Díky, zkusím ho, jakou příchuť jsi měla? Láká mě jahoda-banán, ale bojím se, aby to nebylo moc umělé..

idolaso

Za mě je nej tento: http://www.fitness4u.cz/… a příchuť čokoláda :)

zloba987

A myslíte, že je dobré je brát dlouhodobě nebo jak??

nemorosa1

zloba987-> Hele klidně, záleží jakou máš stravu, ale není v tom žádný problém, jsou to tělu příbuzné látky..

zloba987

Jasný, já ho zatím piju asi měsíc, tak uvidíme...cítím se líp, nejsem tak unavená...

nemorosa1

Jojo, to je jasný, že to budeš cítit, jsou to živiny navíc...hodně i záleží, co jíš, že jo...

faap

Hele když si koupíš kvalitní, tak to není žádná chemická sr... Ty kvalitní proteiny jsou 100% přírodní a tolik bílkovin prostě ve stravě nevezmeš ani kdyby ses zbláznil.

idolaso

souhlasim s tebou, myslim, ze na proteinu neni nic spatneho a aspon to zaruci dostatek bilkovin a po cviceni budou vic videt vysledky...

faap

Přesně a taky zabiješ jedno denní jídlo, mně osobně to večer dost šetří čas a cítím se potom dobře.

bibianus

Mám to vyzkoušeno na sobě i na příteli, měsíc bez proteinu a měsíc s ním, psali jsme si, jak se cítíme a rozdíl byl vážně vidět, při větší fyzické vytíženosti je protein fakt velká opora!!

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1606
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1279
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.