stear

Užitečné rady pro chytání ryb.

Zdravím, neměli byste nějaké užitečné rady do začátku rybaření pro nové rybáře? Jestli schovávat špičku háčku či nikoliv, jakou metodou chytat na řece, jaké jsou nejlepší návnady, kde se nejlépe chytá v České republice a jaké řeky jsou pro začátky nejvhodnější a další užitečné informace?
Za všechny začínající rybáře děkuji! 🙂
Doplňuji:
Už jsem se o tom zmínil v diskuzi. Rybářský lístek i s povolenkou mám a už chytám. Jen nějakou tou radou nepohrdnu nikdy 🙂

Nejlepší odpověď
badisko

no to by bylo nadlouho …:D…spise si porid toto http://knihy.he­ureka.cz/1000-plus-1-rada-pro-rybare-nv-riha-jaromir/ a podobnou literaturu sezen si papiry (rybarsky listek )..a zacni chodit k vode tam se vsechno dozvis od zkusenejsich rybaru…
Doplňuji:
no at te nenapadne chytat bez rybarskeho listku !!! je to tresny cin..tak bacha ..
§178a (1) Kdo neoprávněně loví zvěř nebo ryby, nebo ukryje, na sebe nebo jiného převede, nebo přechovává zvěř nebo ryby neoprávněně ulovené, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem nebo zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty…vice zde ..http://www.crsjhra­dec.cz/Clanky/Za­jimavosti/pytlac­tvi.htm
u hacku samzdrejme muzes nechat couhat spicku nekteri jsou tady rybari jak noha ..zalezi na co chytas ..pokud kukurice tak kvuli lepsimi zaseku ze nechava ..ale jen nepatrne …stejne nez budes delat pairy tak musis slozit zkouzky takze si myslim ze je to tady zrovna ted resit nepodstatne …

Další odpovědi
Emefej

Otázka je velmi široká a nedá se tady na ní v rozumném rozsahu odpovědět. Na netu je řada slušných rybářských webů, podívej se třeba na http://www.mrk.cz nebo http://www.chy­tej.cz , pro začátečníka je vhodný také http://www.spla­vek.info .

Jo a špičku háčku vždy nechávej volnou, nikdy se nechovává do nástrahy (chytám skoro 50 let, z toho jsem přes 20 let chytal závodně, špička vždy venku, nenech si tady radit od lidí, kteří tvrdí opak a přitom neznají rozdíl mezi nástrahou a návnadou)

Braník

Špičku háčku určitě schovávat do návnady,pokud chceš chytat ryby jen rekreačně,jsem pro klouzavý splávek,tj,udělat uzlík z vlasce na tvém vlasci z prutu a dát ho dle hloubky na vlasec ,hloubku ti ukáže sám splávek,nej je v poloze v polovzpřímenném stavu,tam je záběr nejlépe vidět a dost citlivý.

Pepa88

Pro začátečníka chytání na nějaké bystřině moc není… Pomalá řeka a rybník, tam můžeš zvolit chytání „na těžko“ (pokud umíš nahazovat stále na stejné místo, je to velmi efektivní metoda)… Jinak samozřejmě brčko a chytat u kraje…

Nahodit, dát prut na vidličky, zavěsit policajta (pokud máš elektronického, tak toto odpadá) a trpělivost :)

kristýnary

Na řece se chytá na přívlač. Prodávají se i speciální přívlačové pruty. My chodíme s přítelem chytat převážně pstruhy, protože ty nám ze sladkovodních ryb chutnají nejvíce. Pruty jsme si objednali z https://hlado­varyba.cz/kate­gorie-produktu/rybarske-pruty/privlacove-pruty/ a skoro nikdy se nestane, že bychom žádného pstruha nechytili.

motýlemanuel

Ahoj, když jsem začínal s rybařením já, dost mi pomohly návody z https://www.zachy­tame.cz/zacina­me-s-rybarenim V mém okolí totiž žádný rybář, který by mi vše osobně vysvětlil není, a tak jsem se rybařit musel naučit v podstatě úplně sám.

stear

Rybářský lístek mám, povolenku také. Po knížce se určitě podívám. Každý říká něco jiného, tak zkouším, proto se ptám i tu, tu se totiž najde více rybářů než přímo u vody. 🙂

badisko

aha …no kazdy ma sve zkusenosti tak napis co by jsi chtel vedet?..napichovani zradla je sice podatatne… ale podstatnejsi je vyber navnady …taky zalezi na rocnim obdobi …na vode je li velka kalna …nebo naopak je malo vody to je jedno z druhym…

stear

Chytám zatím jen na těžko, nejčastěji na Jizeře. Nejlepší záběry jsou na žížaly, ale stejně stále malé kousky. Po těch povodních asi nebudou řeky nejčistší. Mrknu se po té knížce a kdyžtak bych se ozval, pokud by to nevadilo.

badisko

nevadilo …avsak jednu uzitecnou radu ti dam pokud jses teda kaprar tak si najdi nejake mito ktere ti bude vyhovovat rybarsky rad primo nezakazuje si udelat misto ..hlavni je chodit pravydelne krmit ..pokud to mas nekde pobliz tak muzes chodit krmit i kdyz na ryby nejdes ..ale vzdy v dobu kdy na ryby budes chodit …takze pokud chodis na 6;00 tak krmit v ten cas ryby si zvyknou a budou se stahovat …nemusis tam nahazet igelitku futra ..ale staci 3–4 pekny hrudy ..koule o prumeru 20 cm…budto prakem nebo bohate staci ruco zalezi na vode …no a pokud chces uz investovat tak popremislej nad chytanim na bojlis …