iceT

Užitečná nebo závadná?

Otázka:
Víte co znamená spojení

Popis otázky
andělské trouby-Walserská pole?

Odpověď
Do doby pred cca 20 vterinami jsem o tom nemel ani poneti Ted vsak vim, ze to pochazi z povesti Bratri Grimmu s nazvem „Kaiser Karl im Untersberg“. Jeji obsah je zde:

v Untersbergu [pozn1] sedí kromě jiných panovníků a urozených mužů prý také císař Karel, na hlavě má zlatou korunou a v ruce žezlo. Podle bájného vyprávění byl unesen z legendárního Walserského pole a byla mu zachována tvář, jakou dříve nosil na zemi. Jeho vous je šedivý a dlouhý tak, že mu pokrývá celou do zlata zahalenou hruď. Ve svátky a památné dny má vous rozdělen na dva copy, jeden cop leží po levici, druhý po pravici a oba jsou ovinuty drahocenným perlovým pásem. Císař má upřený a hluboko zamyšlený pohled; poddaným, kteří se s ním občas procházejí, se však jeví jako přátelský a společenský. Ale proč se tam zdržuje a co má vykonat, to neví nikdo, snad je to Boží tajemství.

t ak řečený Franz Sartori vypráví, že císař Karel V. (podle jiných je to ale prý Fridrich) sedí za stolem a jeho vous je tak dlouhý, že je dvakrát ovinutý kolem. Až císařův vous doroste třetí délky stolu, nastane prý konec světa. Na zemi se zjeví se Antikrist, na Walserských polích se strhne velká bitva, zazní andělské trouby a nastane Soudný den.

Od: chudst

Nejlepší odpověď
annas

Otázka mě zaujala, odpověděla jsem a uvedla stejný zdroj jako Chudst. Jenže před odesláním odpovědi si volím náhled, pak se vrátím zpět. Vrátila jsem se, ale nepotvrdila odeslání. Když jsem přišla později, Chudstova odpověď byla pryč, četla jsem odpověď dědypetra a ještě někoho.

iceT, dodatek po vysvětlení Chudsta. Nedávnou jsem smazala svou otázku, něco jsem popoletla. Dostala jsem stejný mail, že otázka byla smazaná, protože je závadná atd… Ptala jsem se na to, když jsem ji smazala sama – odpověď je naprogramovaná.

Další odpovědi
dědapetr

Užitečná aspoň podle mýho.

hanulka11

podle mne zajímavá

tom004

Podle mne,určitě užitečná.

chudst

Ano, ano, ano, tak to byla ta ode me :)

Pro ostatni vc. iceT dodam do kontextu:

IceT polozila hezkou otazku ( http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vie-co-znamena-spojeni ), na kterou jsem si myslel, ze jsem nasel odpoved (viz vyse). Ale kdyz jsem se nad tim zamyslel, nedavala mi ma odpoved moc smysl – „az na walserskych polich zazni andelske trouby, strhne se bitva“. Co je tim mysleno? Tak jsem pozadal admina o smazani; admin mi vyhovel, za coz mu dekuji.

IceT to chudaka evidentne zmatlo, tak se na to optala zde: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kampak-se-asi-podela

Rozuzleni celeho toho vseho a uvedeni do celeho kontextu mate zde, v me odpovedi.

Za pripadne zmatky se omlouvam, jeste v tom zadne odpovedi nebyly, tak by to nenapachalo zadne skody, ale nenapadlo me, ze se vam zasle upozorneni na mail :)
Doplňuji:
Mozna tu sebekritika nebyla na miste, jeste jednou se omlouvam, ale pokud mi prijde, ze je muj prispevek nicnerikajici, radeji ho neodeslu. Bohuzel ruka byla rychlejsi, odeslala to a mozek zavelel, ze se tam sice vyskytuji ctyri slovicka, ktera iceT napsala, ale neoduvodnil jsem, co je tim vubec mysleno (sam to doposud nevim). „Trubky davaji povel k valce.“ No a co? Jake trubky? K jake valce? Co jsou Walserska pole? Na nic z toho ma odpoved neodpovidala, tak nez abych s ni otravoval ostatni, radeji jsem ji nechal smazat.