Uzavření písemné smlouvy

Prosím o radu. Chci se sousedem uzavřít písemnou smlouvu o užívání určité věci.Stačí ji jen oboustranně podepsat,nebo se musí potvrdit třeba notářem,eventuálně ověřit podpisy na matrice?Děkuji

Nejlepší odpověď
hanulka11

Na matrice dáte 50kč za 1 podpis a budete mít řádný doklad.

Další odpovědi
standa

Samozřejmě, že stačí podpis bez úředního ověření, žádný zákon TO nevyžaduje.

Ale je svatým právem kterékoli smluvní strany navrhnout cokoli*) a pokud to druhá smluvní strana uzná za rozumné a nezbytné, tak se tak i stane.

Pokud se ale smluvní strany nedohodnou, tak se tak nestane, smluvní vztah nebude uzavřen. ´Poškozená´ strana si pak svůj neodsouhlasený požadavek (který není zákonným nárokem) nemůže nikterak nárokovat.

*)
Mezi výše zmiňované „cokoli“ může patřit například:

  • ověření podpisů u notáře
  • vytištění smlouvy na pergamen místo obyčejného papíru
  • při podpisu smlouvy musí mít oba účastníci na hlavě červené čepice
  • a jiné vážné i nevážné požadavky 🙂