Uzavíraní pracovní smlouvy nebo dohody o práci se zahraničním zaměstnavatelem?

Podle jakých zákonů se to řídí, když část práce se bude dělat v Česku a část v zahraničí?
V jakém jazyce musí být smlouva?

Odpovědi
standa

Důležitý je výklad pojmu „zahraniční zaměstnavatel“:

  1. pokud se jedná o firmu, která má sice všechny vnější znaky zahraničního subjektu, ale má přidělené české ičo (jedná se např. o organizační složku zahraniční firmy, podnikající v česku), potom musí být respektováno české právo a český zákoník práce a pracovní smlouva musí být v českém jazyce, pokud se zaměstnavatel a zaměstnanec nedohodnou na jiném jazyce.
  2. pokud se ale bude jednat o firmu, která není registrována v česku (nemá české ičo) a klidně může mít i místo podnikání na našem území a klidně může mít i český management…, pak se na takovouto firmu české právo nevztahuje