RAB

Uzamčení otázky

Kdy a za jakých okolností zamykáte otázku?
Mě totiž hrozně štve, když bych chtěla odpovědět, například u těch otázek, kde se tazatel ptá na váš názor a když kliknu na otázku, zjistím, že je uzamčená.
Doplňuji:
Po jak dlouhé době je otázka automaticky uzamčena a proč?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Otázka je buď již stará a je zamčená automaticky nebo je nevhodná a zamkl ji administrátor.
Třetí možností je, že ji zamknul uživatel-tazatel, protože se mu zdá, že už je mu odpovězeno a další odpovědi nepotřebuje.
K té třetí variantě však dodávám svou úvahu, že kdo uzamkne svou otázku je proti sobě, jelikož odpověď může být pochybná, přestože se mu zdá, že správná. Najednou se najde někdo, kdo opravdu ví o čem je řeč a chce odpovědět, ale bohužel nemůže.
Nemám rád, když si tazatel uzamkne otázku.
Doplňuji:
Viz. často kladené otázky dole:
Jak funguje uzamykání otázek?

Otázky se zamykají dvěma způsoby: automaticky a výběrem nejlepší odpovědi.
Vybrat nejlepší odpověď může pouze autor otázky, výběrem nejlepší odpovědi se přičtou dva palce nahoru a otázka se zamkne.
K automatickému zamčení dojde v případě, že po deseti dnech od vložení otázky je více než 5 odpovědí a nebo má některá odpověď alespoň dva palce.

Další odpovědi
kropitko

Když je otázka už zodpovězena,u ná­zorových čekám tak 2 dny…někdy se mi stane,že ji ani nezamknu a je zamčená 😁

panenka

Já jí uzamykám když vím že mi odpověd uživatele pomohla.

IK

diskuse je otevřená pořád ne?
To uzamčení otázky dělá výhodné pro tazatele, nemusí se účastnit a přesto může člověk napsat názor. Připadá mi to chytré.

blesk26

Uzamykání otázek je důležité, protože kdysi v době, kdy ještě nebylo zavedené, byla spousta uživatelů, kteří honili body na starých, již dávno zodpovězených otázkách tím, že tam sprostě napsali (opsali) podobnou odpověď, jako byla ta s nejvyšším počtem palců.

annas

Blesku, dívala jsem se na Váš profil a zjistila, že jste na tomto serveru téměř od jeho založení. Já sice kratší dobu, ale pamatuji se, že již v době, kdy jsem přišla, se otázky zamykaly. Ale o to nejde.
Domníváte se, že se dnes odpovědi nekopírují? Nebo že počet bodů u odpovědí byl zárukou správné odpovědi? Nevím, zda jste zažil znevažování odpovědí, udělování červených palců, bodování jen některých jedinců? Když jsem poprvé viděla, že za správnou odpověď dostal odpovídající červený palec a jiný za nesprávnou bod zelený, byla jsem v šoku. Později jsem si uvědomila, že ve většině případů se z toho stalo pravidlo.
Vše dělala anonymita. I teď se řada odpovědí opakuje atd. Raději už nebudu pokračovat. Zřejmě si všímáte sám.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

led

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-nektere-otazky-ziji-dele-nez-jine

gagaga

ontolo, vy uz jste tu posledni z vasi party …uz jste nejaka nervozni z toho, ze vam zabanovali dr. a i ocko ?? ze uz vas nemuzou dobodovavat a vy je ? :)

pamatujete, jak vam za jedinou odpoved pribylo kazdou noc i 100 bodu ? :)
nechci vam to nejak pripominat, ale zavedla jste to vy s vasimi kamarady, ktere uz po zasluze smazli..
mam to overene ..at vam ocko pise co chce ..:)

po 10 napomenutich se taky nebylo cemu divit ..

ta zloba, zakernost ..jedovatost z vas asi " nevyplave " nikdy ..skoda..

  • iv- 1 – 100

led

ontola, -iv-
"Já povahu klidnou, vyrovnanou mám
a miluju ticho…
Mluvím jen když musím a nezvýším hlas
Vaděj mi kecy a neustálý šteky,…
vadí mi tu všechno, všechno, co je kolem zlého,
nebudu to vopakovat,
pořád horem dolem
http://www.you­tube.com/watch?v=O­Lu3Tuo_aPQ
http://www.hla­site.cz/text-pisne/kabat/64259-buldozerem

blesk26

No šlo o to, že kdysi byli uživatelé, co procházeli každou otázku dlouho do minulosti a k těmto, již zodpovězeným, otázkám přidávali prakticky identické odpovědi. V té době tu probíhala soutěž o nejvíce získaných bodů a právě tímto si hodně nahnali. Dnes, když jsou otázky starší, než X dní zamčené, tak k nim už nemůžou přidat odpověď a tedy nahánět body (další opatření bylo teď nedávno, že body dostanete až za opalečkovanou odpověď).

To, že se i dnes odpovědi kopírují, to je zřejmá věc a s tím se asi nedá nic dělat (právě proto přibyla možnost Označit nejlepší odpověď), kterou bychom měli používat.

S tím znevažováním to je těžké – přeci bychom měli mít možnost označit červeným palcem odpověď, o které víme, že je špatně, ale přitom neexistuje způsob, jak to ošetřit vůči zneužití, jak tomu bylo … proto je provozovatelé raději zrušili. Já jsem se tu v tu kritickou dobu moc nevyskytoval, tak jsem to raději neřešil.

Hold jsme komunita lidí a jako v každé komunitě jsou zde lidé, co chtějí pomoct a jsou zde rádi, ale také jsou zde lidé, co chtějí škodit nebo mají potřebu znevážit všechny ostatní, aby měli oni sami navrch. Tak to zkrátka je a tak to, bohužel, vždycky všude bude.

blesk26

Příspěvek smazán administrátorem.

BENYTA

Děvčata,boduju pouze Miroslava,protože se mi taky nelíbí uzamykání otázek.