redy

Už vás někdy uštknul had?

Mé kamarádce se to stalo a už leží týden v nemocnici. Co myslíte, je uštknutí hadem vážné?

A co je špatně?

Nejlepší odpověď
quentos

Mě ne, ještě toho trochu…
„Je uštknutím hadem vážné“? To přece záleží na druhu hada – a taky na štěstí a okolnostech, např. včasném a správném zásahu.

Další odpovědi
lukas1912

mně ještě ne

bolak

To bude asi něco exotickýho, u nás je snad nejnebezpečnější zmije, a kdysi jsem někde četl, že smrtelná dávka jedu je 45ml, přičemž jedna zmije dá za kousnutí asi 20ml a maximální množství jedu který může v zásobníku mít je 30ml, ale byla to nějaká ještě socialistická knížka (za 3 Kčs), takže nevím jestli je to pravda, protože to by pak znamenalo, že aby byl člověk v ohrožení života, musely by ho kousnout v jeden okamžik 3 různé zmije, a nebo 2 různé zmije, přičemž jedna z nich by ho musela kousnout 2× za sebou.

lexx

zcela zdravý člověk by měl přežít bez následků uštknutí zmijí ale na to nelze spoléhat

orwell

Těch 20ml uváděných bolakem se mi zdá nějak moc, tolik oleje dávám do 1 litru benzínu pro pilku a je to už slušná injekční stříkačka. Viděl bych to tak na 2ml při kousnutí a i to se mi zdá na zmiji dost. Ale nemám osobní zkušenost, díky Bohu.

bolak

tak možná mi ujela desetinná čárka, a možná to není v mililitrech ale miligramech :) každopádně ty přepočty na počet zmijí by měly sedět..

redy

quentos dík, to právě nevím jakej to byl had.
Je mi jen divný že je tak dlouho v nemocnici.Já myslela že dají nějaké sérum a dobrý 🙂

orwell

No, když se trefí to správné sérum, tak dobrý. Když ne, tak to může člověka spolehlivě dorazit. A to záleží právě na identifikaci hada. Oni i ti nejedovatí mohou způsobit problém, protože málokterý si čistí zuby.

redy

Dík 🙂