redy

Už vám nějakej šmejd vykrad auto?

Včera jsem zavřela auto, i když jsem několikrát slyšela, že se nemá nic nechávat ve voze – stalo se. Dvě hodiny na policii , odpověď, uvidíme. Můžu se s věcma rozloučit?

Nejde o bůh ví co, doklady, karta, brejle, klíče od bytu, je mi z toho na zvracení.

(Jak to zmáknul/li tak rychle?)
Otázka je, proč, proč já?

Děkuji

Nejlepší odpověď
Smlouvyzdarm

S věcmi se můžete pravděpodobně rozloučit. Než se Vám vrátí (a pokud vůbec) budete mít vyřízeny nové doklady, koupeny nové brýle..... Klíče už nepoužijete – předpokládám, že když jste tam měla doklady a klíče, tak jste si zároveň zrovna vyměnila zámky (podle dokladů zloděj ví kam by mohly klíče pasovat…). Překvapila Vás rychlost? Nevím jak k tomu došlo, ale předpokládám, že stačilo pár vteřin. A že se to stalo zrovna Vám? Prostě, když něco necháte v autě a nedáte to do kufru, tak je to vidět a pokud to byla kabelka (usuzuji z odcizených věcí)..... tak být zlodějem taky bych taky vybral to Vaše auto a neriskoval lézt do toho vedle kde nic nevidím a riskuji tak, že v autě vlastně nic není a nebudu tam mít co vzít.

Další odpovědi
Lamalam

Mně vykradli auto jednou. Sebrali autoatlas a šroubovák za 30 Kč, rozbili vyhřívané čelní sklo za 11 500 Kč.

dubraro

Dvakrát se o to pokusili, nic nevzali, protože tam nic nebylo, jen nadělali škodu – rozvrtali zámek, rozbili sklo, palubku, nedemontovatel­né rádio…

gecco

Jo, dvakrát…
Jednou jsem nechal nějaké věci viditelně v autě (!!moje blbost!!, rozbil okno), jednou jen autorádio (mohl za ně ve frcu dostat tak 2 stovky, škoda cca 50.000!! – poškodil HF, palubku, dveře!! – haj*l – a skutečně to zmáknul za několik minut)…
Na*rání na několik dnů, pár hodin s policajty, oprava auta, koupě nových věcí…
___
Ruce bych jim lámal – pěkně pomaličku, kůstku po kůstce!
___
Bohužel – nikdy nikoho nechytili, nic nenašli.
___
Redy – přeju, ať tě to znechucení těmi šmejdy brzo přejde…
😉

talka

  1. Ukradeno před domem.
  2. Vrácené policií ukradeno před domem a nabouráno
  3. Opravené před domem: rozbité okno u řidiče (dlažďák ještě mám)
  4. Ukradená přední SPZ

Stačí? To snad byla parta; ale nevím, co se jim (ne)líbilo na staré fiestě.

Seznam.cz

Nechal jsem auto na ulici pootevřené a šel spát. Nebo nechal klíčky ve dveřích. Nic se neztratilo.

Kepler

No, grázlové si nevybírají. Mně čórli rovnou celé auto, a to na parkovišti před fabrikou. Cajti s tím vůbec nic nenadělali. Myslím, že se tím ani moc nezabývali. Soused zase ráno našel svoje auto před barákem na cihlách a bez kol. Znáš ten film „Chuť zabíjet“?

marci1

Pro člověka je vždy nepříjemné, že se mu někdo vloupá do jeho auta, ukradne jeho věci. Naruší mu tím, jeho pocit soukromí, bezpečnosti. Zloděj to dokáže během pár vteřin. Na otázku „Proč zrovna já?“ nelze odpovědět. Prostě náhoda. Stát se to mohlo komukoliv.
V takovéto situaci (po nahlášení krádeže policii) je třeba co nejrychleji nahlásit ztrátu OP, zablokovat karty, vyměnit zámek u dveří.
Bohužel se auta vykrádají často a zažívá to mnoho lidí. Člověku nezbude nic jiného, než si říct: Pokud nejde o život, jde o nic. Časem ten nepříjemný pocit přejde. ☺

zjentek

Mně ne, mám široko daleko „zvláštní“ pověst. Pamatuj radu- žádnej šmejd si nedovolí na ještě většího šmejda! ;) „Ti ostatní“ jsou a vždy budou oběti.
Redy, mrkni na to z druhý stránky a raduj se z toho, co zůstalo? Seškrábli ti dálniční známku? Ulomili páčku od stěračů nebo blinkrů? Rozbili sklo? Ne? Tak to je obrovská výhra ;)

quentos

Auto nemám, ale stalo se to mým rodičům před 20 lety v Plzni.
Nejste v tom sama. Otec tenkrát přišel mj. o peněženku s celou zálohou.

Drap

Bohužel, už dvakrát.

anonym

Auto ne, ale to neznamená, že mám štěstí. Nemám, protože mi jednou ukradli kolo.

pusinka50

Doklady, karta, brýle, klíče od bytu, všechno znamená nečekané výdaje a pro chudšího člověka velká rána. Pořídit nové doklady, blokace a pořízení nové karty (já platila neuvěřitelných 1.500 Kč), nové brýle je hodně drahá záležitost, vyměnit zámky u bytu, to vše je časově a finančně velmi náročné. Soucítím s tebou!
Nenechávám v autě nic, radio vždy vyndám a strčím pod zadní sedačku.
Pozor na to, ikdyž něco dáváte do kufru a hlavně v garážích v obchodních centrech apod. Zloději sedí v autě a čekají na takové, pak vylomí zámek kufru.
Proč zrovna ty? Ach jo, to proto, že viděli věci v autě. Bohužel, se můžeš s věcmi rozloučit:-(

redy

Chyběj mi palečky, tak až zejtra.

Jako by to bylo lepší, pak budou chybět na pozejtří, pak na popozejtří, je to k zlosti – sakryš.