♥♥♥

Už si opravdu nevím rady, prosím pomozte mi.. (matematika) :/

Když se nudím, dělám různé úlohy navíc… (NENÍ TO DOMÁCÍ ÚKOL!)..a vždy se někde zaseknu , poradíte mi prosím? nejlépe výsledek?? Protože postup tak nějak chápu…díky moc.. a jenom jesli nevíte výsledek stačilo by jestli to je trojúhelník nebo čtverec,díky moc…
Petr měl papír pravoúhelníkového tvaru (čtverec nebo obdélník). Odstřihl z něj největší možný čtverec a vyhodil jej do odpadu. Ze zbytku opět odstřihl největší možný čtverec a vyhodil jej do odpadu. Když i potřetí ze zbytku odstřihl největší možný čtverec a vyhodil jej do odpadu, zbyly mu v rukou dva stejně veliké čtverce. Kolik procent původního papíru celkem hodil do odpadu?

Nejlepší odpověď
arygnoc

95%

mal papier o rozmere 8×5.
zahodil 25 štvorcov (5×5)
ostalo mu 15 štvorcov
zahodil 9 štvorcov (3×3)
ostalo mu 6 štvorcov
zahodil 4 štvorce (2×2)
ostali mu 2 štvorce

keďže mal 40 papier o rozlohe 8×5 (40) a zahodil 38, zahodil 95% papiera.

stačí si to nakresliť (postupovať „odzadu“).