aramah

Už se vám to stalo?

Normálně mi pes zamkl auto.Přesnějí ze vnitř,zajímá mě jestli 2400kč je normální za přivolání opraváře,který nějakým hákem otevřel přední dveře.(Byla jsem v lékárně jinak psa nenechávám v autě ani klíčky)Ještě chci dodat že to měl otevřené za 5min.
Doplňuji:
Já se ptala co to bude stát, prej až na místě že to musí vidět,že není jasnovidec.Pořádně mě naštval. Je mi z toho blbě ale co už nadělám.

Nejlepší odpověď
mosoj

Řeknu to jinak. Tak proč si to neotevřete sami.

Také se mně to stalo. Při vyndavání věcí z auta jsem si při otevřených dveřích zamkl dálkovým ovládáním dveře. Nějak jsem tomu nevěnoval pozornost, klíče položil na sedadlo a zavřel dveře. A bylo vymalováno.
Druhé klíče měla manželka 120 km odtud.
Mechanikem mně bylo doporučeno abych si vybral to nejlevnější okno a to rozbil.
Moc se mi do toho nechtělo a tak žena musela vlakem přicestovat 120 km aby přivezla náhradní klíče.
Když jsem loni kupoval nové auto nechal jsem si udělat třetí klíč a na autě utajenou plechovou schránku. V této schránce vozím ten třetí klíč pro takovéto případy.
Protože nedej bože kdybych ten svůj klíč dokonce ztratil 500 km od domova ( do ciziny nejezdím)!!

A k té ceně . Jednou jsem nechal svítit světla a než jsem k autu přišel byl AKU vybitý. Z okolních aut nikdo neměl startovací kabely a tak jsem si zavolal technickou pomoc ( žlutého anděla). Přijel natáhl dva kabely já nastartoval a zaplatil 1100 Kč. Bylo to nejdražší nastartování v mém životě.

Další odpovědi
Pájo

aramah, můžete sem uvést „tu firmu“?
Zjišťoval od Vás aspoň, že to je skutečně Vaše auto?
Nebo se zítra (s kontaktem od Vás) postavím k nějakému pěknému autu, budu ho vydávat za své, a on mi ho otevře?
Dal Vám aspoň daň. doklad nebo jste to měla „bez papíru“ levnější? (ironie).
Díky, že jste sem dala tuhle svoji zkušenost!!

quentos

ty jo, a člověk jak magor studuje, aby měl pak coby lektor 200.-/hod., a přitom se bejvalo stačilo vyučit opravářem, kterej si řekne 2400.- za 5 minut – to je v přepočtu 28800.-/hod.! No to mě pokálej…

bolak

To se mi zdá jako pěknej podvod. Mně todle někdo udělat, tak mu rovnou na místě řeknu že mu žádný peníze nedám a ať to klidně zase zavře a dá si odchod, že si zavolám někoho kdo mě nebude chtít obrat.

Jinak na internetu jsem viděl několik návodů, jak otevřít auto bez klíčů aniž byste museli něco rozbíjet. Vím že to jde tenisákem, provázkem, hadicí ramínkem na šaty, atd. Zkuste se po tom podívat na googlu, ať jste pro příště připravená.

KdoSiOdJinud

Nestalo se mi to 🙂, ale ta cena bude odvozena od typu auta. Jaképak auto stojí 2400,– pro otevření?

mojitek

já bych se už v tom telefonu zeptal kolik to bude stát.Ale 2.400,– je fakt teda pálka
Doplňuji:
tak co to je za firmu,když jim řeknete co je to přesně za typ vozu a oni nevědí kolik za to(ani zhruba)..?..

lexx

Hmm, v tom případě se lépe obrátit na profesionála – zloděje aut, ten to odemkne rovněž, bez dokladu sice ale za pětikilo.