Už se vám podařilo najednou ohřát vepřo, zelo, knedlo, vytáhnuté z lednice, v mikrovlnce?

Maso horké, zelí studené a knedlíky vlažné!

Odpovědi
Hans51

Ohřívám postupně, nejprve maso se zelím, pak to na talíři nějak uspořádám a na chvíli přidám knedlíky 🙂

chachar1922

Mně se v naší mikrovlnce povede jen naráz ohřát kakao.

palmal

Ačkoliv mikrovlnku vlastníme, tak já osobně dávám přednost ohřevu v kastrůlku. Z mikrovlnky mám vždycky talíř horký tak, že nejde udržet a jídlo na něm vlažné.

cochee

Daří se mi to normálně. Výkon je nutno nahradit dobou ohřevu. Od toho tam ten knoflík/kolečko nastavení výkonu je. Ze zkušeností vím, že naprostá většina známých nastaví pouze čas a výkon nechává na „plná varlata.“ Nastavím klidně třeba 13 minut a výkon malý, klidně i menší než pro rozmrazování. Samozřejmě maso se ohřívá rychleji, ale právě prodlouženou dobou se stačí teplota přenést i na okololežící přílohy. Naprosto důležitý je zde poklop, zadržuje páru, která se mikrovlnami rovněž ohřívá a zrovnoměrňuje rozptyl tepla. Plný výkon používám pouze na tekuté věci jako polévky a nápoje (nápoje ale v MW neohřívám).

pucipuci

Ohřívám jídla z lednice běžně. Aby se předešlo tomuto jevu, musí se snížit výkon (já dávám 40%) a pak se prohřeje vše jak má, ale trvá to trošku déle.

Martinuss

Palmal: Ty máš z mikrovlnky horkej talíř? tak to neni určitě nádobí do mikrovlnky, talíře se nehřejou v mikrovlnce

cochee

Hřejí. Ohřejí se přenosem tepla od již ohřáté poživatiny. Čím je čas ohřevu delší, tím je nadoba teplejší.

Martinuss

to jistě, ale za 2–3minuty když ohřejvám tak je to ještě stále ok udržitelný v ruce

anonym

chachar1922, jo, nahoře vřelé, dole studené. 🙂

chachar1922

Přesně

palmal

…a když se to zamíchá, tak je to akorát :)