karelll

Už se Vám někomu podařilo nalepit folii na bezdotykový telefon .

Pokaždé mi pod fólii zůstane pár mikročástic které mi udělají flíček.

Nejlepší odpověď
beer

Sotva se začaly folie prodávat, měl jsem je na každém telefonu. Současně ji mám nalepenou také a bezchybně.
Chce to displej předem pečlivě očistit, rozmyslet si jak a kde začít s polepem. Nejdříve přesně přilepit okraj, a od něj pomalu, za současného a postupného odlepování ochranné části, lehce kousek po kousku přilepit celý. Nesmíš totiž odstranit ochrannou část folie předem, jinak se právě na ni může leccos přilepit. Malilinkaté bublinky časem zmizí. Používat polepy originální.

Další odpovědi
Damiana

Tak teď jsi ťal do živého a ještěs' to posolil! Tys' mě snad viděl! Tohle jsou chvíle, kdy se chovám opravdu nepříčetně. Osobě se obvykle moc nepovede mě jen tak vytočit – zato věci pokaždé! Na téma nalepování fólie bych mohla psát romány. Ne, ne, ne – nikdy se mi to ještě nepovedlo úplně čistě. Snažím se. Vždycky se tam objeví nějaký ten mikroskopický prach – snad jak u toho přerývaně a vztekle dýchám, tak ho nějak nosem vířím nebo co? A to nemluvím o fólii na iPad! To je teprve lahůdka vymazlená. I můj muž z toho šílí a to je milionkrát trpělivější než já.

ad Beer: Naprosto upřímně obdivuji tvůj um a skláním se před ním. Jen při tom tvém popisu už cítím jak je ta plocha hlaďounká – paráda. To se mě nikdy nemůže podařit. 🙂

marek.29

více méně ano.. za prvé musí byt plocha telefonu dokonale vyčištěná od sebemenších zrnek prachu – protože krom vzduchových bublin jsou to právě tato zrnka prachu, která „nadzvedávají fólii a tvoří tak ony zmiňované "flíčky“ (uplně ideálně nový telefon, ze kterého slepíš prvotní ochranou šmejdskou fólii a nalepíš na ni protectscreen)

za druhé když fólii přilepíš a telefon je tedy dokonale vyleštěný a od prachu setřený tak vzduchové bubliny lze také vytlačit nějakým předmětem s hranou (napadá mě pravítko nebo nehet) a to směrem k okraji obrazovky 😉

anonym

ano, důkladně vyčisti a pak pomocí kredit karty (kvůli vytlačení vzduch) položeno, ale při jednom okraji mám 2 malinké bublinky, už nešly vytlačit kartou

anonym

Mam to uplne to same . ! 🙂
Pred tim cistim telefon , folii … zameruji , pak vyhlazuji a pak flicek, jako vzduchova bublinka. ! 🙂
Mam ho asi milimetr .. vzdala jsem to na potreti.
Zrovna dnes ji jedu objednat novy telefon a bude … opet dotykovy . ! 🙂
Jestli nam nekdo poradi, budu take vdecna. -iv-

anonym

Drahá římská II, beer už vložil detailní postup i polopatě.

anonym

Nenene . My to udelame jinak. Ja poslu mobil beerovi a ten at me tu folii nalepi. Vy jste tady nejlepsi kamosi, tak mi to , prosim, domluvte ! 🙂 Diky. -iv-

beer

Jasně -iv-, pošli a nebudeš první )). Teď už jsou mobily jiné, ale dřív jsem jich měl na polepení doma i několik – od známejch.
Ale jde to. Chce to jen klid, pečlivě očistit také pracovní plochu a teprve pak s rozvahou lepit.