honza19hk

už se vám někomu někdy stalo, že jste něco půjčili a už neviděli,nebo ano ale rozbitý?

také jsem se už poučil.Půjčil jsem jednomu sousedovýmu známemu hliníkovej žebřík no a už ho nemám.
Druhá věc je,že ke mě přišla nějaká holka s klukem a s rodiči,že se chce svézt vyproš´tovacím tankem,tak říkám no budiž.Tak jsem je svezl a pak se mě ptá můžu si to zkusit ,po zaškolení jsem jí to půjčil na projetí po zahradě,to že mě vyvrátila 2 stromy mě ani netrápí spíš to že spálila spojku a odrbala kolečka v převodovce-řadila bez spojky.A to mě trvdila jak s tím umí.
Takže od té doby půjčuju vojenskou techniku jen mým známým a hasičům,když ji potřebují.Ono pak dělat repas motoru a převodovky není zas tak jednoduché.

Ale jak se to říká:když to nechceš tak to pujč.
Doplňuji:
Kapka: ono ta spojka zas tak drahá není,ale spíš kdo má ten motor vyndávat.Už je protože motor s převodovkou váží přes 4 tuny.

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Vždycky.

Další odpovědi
briketka10

knihy, CD, DVD, něco se mi vrátilo, umaštěný, poškrábaný
nikdy, nikdy, nikomu, nikomu, nic, nic nepučím, nepučím !!
Doplňuji:
ještě jsem půjčila kamarádce černou kabelku
NOVOU pak jsem ji potřebovala na pohřeb
a ona mi ji vracela s urvaným poutkem den
předem to byla hádka, že prý to už bylo !!

pusinka50

Už nikomu nic nepůjčuji, počínaje magneťákem a knihami konče, jsem o to chudší a taky rozumnější:-(

kapka

Stalo, ať už to byly peníze nebo věci. Hajzl to „zatluče“, že si vůbec něco půjčoval, ale to se, myslím, nestává tak často, spíš já zapomenu, že jsem to půjčila a pak už nevím komu jsem to půjčila nebo se pak už nevidíme, jeden z nás se třeba odstěhuje.
Nejlepší jsou takový ty, co si půjčí peníze a pak se člověku radši vyhnou, než by to vrátili. Ale jsou i poctiví vraceči, to zase ne, že ne.
Taky, jak píšete, může se ta věc rozbít. Dcera půjčila mp4 a už nám ji nevrátili, prý je rozbitá, prý nám ji zaplatěj.
A abych byla upřímná, tak i já jsem určitě někomu něco v životě nevrátila, ne naschvál, ale zapomnělo se na to, třeba na knížku. Jednu půjčenou knížku trochu rozkousal náš pes.
Vzpomněla bych si na spoustu dalších věcí, ale myslím, že každý má svých zážitků dost. Blbý je, když jde o tak drahou záležitost, jako je spojka u tanku, to naštve no. Jak se říká, tank a žena se nepůjčují! 🙂

hanulka11

Ano, stalo a nejednou… říká se -když se chceš něčeho zbavit půjč to.

Lenka30

Jo jo to znám nejvíc mě naštvala kolegyně z práce.Přijela jí dcera na návštěvu s prckem a všechny prosila o půjčení kočárku ale nikdo se nehlásil tak jsem jí půjčila svůj.Dovezla jsem jí ho až domu a vyzvedla jsem si ho zrovna tak u ní ale ouha kočárek najednou nebrzdil a nejezdil protože ta brzda pořád padala dolu.A ona mi na to řekla no jo je to krám může bejt ráda že měla aspoň něco.Tak nakonec nejen že ani poděkování ale ani omluva za rozbití a ještě mi vlastně vyčetla že jsem jí půjčila rozbitej kočár.

anonym

Zatím se mě nic podobného nestalo, ale asi to bude tím, že po zapůjčení té věci se už po týdnu scháním kdy mě ji vrátí.No vrátily se mě všechny věci, ale musel jsem si třeba několikrát k dotyčnému dojít domů.
Ale sousedi mě vypravovali svoje zážitky s půjčováním.
Za komunistů na naší vesnici skoro v každé domácnosti bylo prase na vykrmení.No a jeden soused z vesnice si přišel k mému sousedovi půjčit necky na paření prasete.Ten mu je půjčil, ale když po půl roce je scháněl na své prase, tak mu dotyčný řekl, že je půjčil zase jinému.A tak ten můj soused celé odpoledne proběhal po půli vesnice a scháněl necky.On každý další je zase půjčil dál.Tak říkal, že od té doby už nic nepůjčuje.
Další soused zase vypravoval, že půjčil jinému ve vesnici sedmi metrový žebřík na lešení při stavbě baráku.On mu ale po dvou měsících přinesl žebřík uříznutý o dva metry.Prý byl moc dlouhý a proto ho uřízli.Tak byl taky soused naštvaný, protože on právě tak dlouhý žebřík potřeboval na svou střechu.Takže také už přestal půjčovat věci.

balca

ano,CD s hrou

GM

Moje zkušenosti jsou podobné jako vaše a rozhodnutí – už nikdy nic nikomu nepůjčím a řeknu to každému na rovinu, sama si také nic nepůjčuji, když po něčem toužím tak si to koupím. Půjčím maximálně sousedce nějaké to vajíčko nebo prášek do pečiva, ale sama si půjčit nejdu, proč taky, když máme v blízkosti domu supermarket.

kapka

Aha. Já si vůbec neumím představit opravu tanku… 🙂

honza19hk

to je jednoduchý,jeřábem zvedneš dekl motoru na zadní straně tanku.Pod ním je chladič ten musíš odmontovat a vytáhnout.Pak na 18 šroubech drží motor s převodovkou,od převodovky musíš odmontovat reduktor a kardan náhonu hydr. čerpadla a vodní pumpy. Pak odmontouješ reduktory hnacích kol pásů.Pak odpojíš všechny hadice,kabely a vzduchojem.Pak se motor zahákne na 4 okách k hákům jeřábu a zvedne ven. motor položím na ponk a můžu začít kuchat. Je cca 2m dlouhý metr vysoký a 1,2m široký.

Jinak je to V12 40 litrů obsah.