Tenebris

Už se smí od 14?

Někde jsem se dočetla (nebo doslechla) že podle nového zákona se „to“ smí již od 14. Je to nedejbože pravda?

Nejlepší odpověď
anonym

Můžeš jet do Vatikánu, kraťasy jsou sice zakázané, ale sex je od 12. V ČR se uvažovala pouze trestní odpovědnost od 14 let, která neprošla.

Další odpovědi
www

Není to pravda.
Sex mezi vrstevníky při věku obou do 15 let není nijak zákonem postihován! Tedy je možný a beztrestný !
Viz internet

bolak

Četba Stephena Kinga je volně přístupná všem kdo se o ni zajímají.

Nuk nuk

Které „to“ máš namysli? Jestli myslíš sex, tak podle zákonna se „to“ smí až od 15ti. Pokud by totiž ten, s kým „to“ hodláš provozovat, byl starší 15ti let, může být i trestán.
Co se týče ostatních ohledů, ze zdravotního hlediska je doporučuji s „tím“ ještě nějaký ten pátek počkat. CHápu, že hormony děljí svoje, ale tělo 14ti leté dívky není na „to“ ještě zcela připravené. (Teď už nemluvím o tom, co říká zákon, v 15ti totiž také připravené není)

mosoj

Ujišťuji tě ,že takové dvojici je to jedno.
Zbývá jedině výchovné působení rodiny.

marci1

Není to pravda. Uvažovalo se o tom, ale neprošlo to. Stále platí, že sex je povolen od 15 let.

Reezo

Stačí si to nechat pro sebe a nikdo to nebude řešit. Jestli chceš tak do toho. Než to začneš dělat, tak se ujisti že znáš všechny možné ochrany a následky. Třeba takové nechtěné těhotenství může být problém… No tak ať tě to baví 🙂

Drap

Nic podobného jsem se nikde nedočetl.

MK44

Pokud vím, zákon stanovuje s kým se „to“ smí pro ty, kteří jsou nad danou zákonnou hranicí.
Jinak doporučuji skutečně od 14 za 4 roky. Možná by bylo dobré „uzákonit“, že lze začít i později – že to trestné není 😉

oskar

Nikam nepospíchej,nic ti neuteče…

Damiana

bolak: 😁 😁 snad netrpí Coulrofobií…:-)