Karlicka147

Uz pul roku beru HA . Poslední prášek jsem si vzala v neděli a v úterý jsme měli s přítelem pohlavní styk .

Menstruace se měla dostavit do 2–3 dnu od posledního prášku. Uz jsou to 4 dny co se nedostavila. Muzu byt těhotná? A kdyz se MS nedostavi mám si vzít normálně další prášek z platícka? Děkuji za odpovědi nevím si rady a díte si dovolit nemohu.

Odpovědi
WeeBear

To máš ještě dobrý. 🙂 Já poslední prášek brávám v neděli a menstruaci dostávám každé období až v pátek, tudíž je to 5 dní, ono je relativní říct, že se „menstruace měla dostavit do tolika a tolika dnů“. Dovolím si zacitovat svou gynekoložku „Někdy si tělo zkrátka neví rady. Je z hormonů zmatené. Je normální, zda dostaneš někdy menstruaci za tři dny, či za pět dní. Ono si s tím tělo poradí. Výjimečně se může stát, že menstruaci* nedostaneš. Udělej si pro všechny případy těhotenský test a v případě, že bude negativní začni brát standardně další plátíčko.“

  • – menstruaci nedostáváš, jedná se o takzvané krvácení z vysazení, které vzniká v důsledku reakce těla na absenci hormonů, které dostáváš v pilulkách.

Udělala bych to tak, jak mi poradila gynekoložka. Nicméně kdybys otěhotněla po pohlavním styku s přítelem, který byl v úterý, tak to nyní nepoznáš. Tělo to pozná nejdříve po týdnu.