Už před nějakou dobou mi propadl OP, ale já si toho vůbec nevšimla, nevíte, jestli budu platit nejakou pokutu? Děkuju

Je to už téměř půl roku, ale všude mi OP brali, až teď po mě v bance potřebovali nový OP a já si teprve uvědomila, že ho nemám. Nevíte náhodou, jestli budu platit nějakou pokutu, abych se na to mohla připravit?:-) Děkuji
Doplňuji:
Děkuju, snad po mě nebudou chtít víc :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud se nic nezměnilo, měla byste zaplatit pokutu 100 Kč.
Ale podívám se, jestli je to pravda....kdyžtak doplním
Doplňuji:
Občan se dopustí přestupku mimojiné tím, že:
1) nepožádá o vydání nového občanského průkazu v případech uvedených v § 14 odst. 1 písm. c) zákona o občanských průkazech, tj. do 15 pracovních dnů:
- po dni, ve kterém došlo ke skončení platnosti občanského průkazu (po uplynutí doby v něm vyznačené, po ohlášení ztráty, odcizení, poškození nebo zničení občanského průkazu)

2) v zákonem stanovené lhůtě nesplní povinnost provést výměnu svého občanského průkazu bez strojově čitelných údajů

--> může být uložena pokuta do výše 15 000 Kč
, ale v Bruntále například uvádějí pokutu 1.tisíc při nedodržení 15 denní zákonné lhůty.

Zkušenosti kamarádky (před půl rokem) – že ji uplynula doba platnosti si všimla až po skoro roce, hrozili jí tisícovkou, nejdříve se zhrozila nad částkou a pak usmála a zaplatila 100,- --> z toho usuzuji, že záleží na úředníkovi, vašem přístupu a taky i na tom, jak dlouho je OP prošlý.

Další odpovědi:

Bronzový

Záleží na rozhodnutí správního orgánu v mantinelech, které umožňuje zákon.

nene je to 300

Diskuze k otázce

Zlatý

1popelka1

Zapomněla jsem vložit odkaz:
http://portal.gov.cz/…

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.