Deny

Už před nějakou dobou mi propadl OP, ale já si toho vůbec nevšimla, nevíte, jestli budu platit nejakou pokutu? Děkuju

Je to už téměř půl roku, ale všude mi OP brali, až teď po mě v bance potřebovali nový OP a já si teprve uvědomila, že ho nemám. Nevíte náhodou, jestli budu platit nějakou pokutu, abych se na to mohla připravit?:-) Děkuji
Doplňuji:
Děkuju, snad po mě nebudou chtít víc 🙂

Nejlepší odpověď
1popelka1

Pokud se nic nezměnilo, měla byste zaplatit pokutu 100 Kč.
Ale podívám se, jestli je to pravda…kdyžtak doplním
Doplňuji:
Občan se dopustí přestupku mimojiné tím, že:

  1. nepožádá o vydání nového občanského průkazu v případech uvedených v § 14 odst. 1 písm. c) zákona o občanských průkazech, tj. do 15 pracovních dnů:
  • po dni, ve kterém došlo ke skončení platnosti občanského průkazu (po uplynutí doby v něm vyznačené, po ohlášení ztráty, odcizení, poškození nebo zničení občanského průkazu)
  1. v zákonem stanovené lhůtě nesplní povinnost provést výměnu svého občanského průkazu bez strojově čitelných údajů

→ může být uložena pokuta do výše 15 000 Kč
, ale v Bruntále například uvádějí pokutu 1.tisíc při nedodržení 15 denní zákonné lhůty.

Zkušenosti kamarádky (před půl rokem) – že ji uplynula doba platnosti si všimla až po skoro roce, hrozili jí tisícovkou, nejdříve se zhrozila nad částkou a pak usmála a zaplatila 100,– → z toho usuzuji, že záleží na úředníkovi, vašem přístupu a taky i na tom, jak dlouho je OP prošlý.

Další odpovědi
atriplex

Záleží na rozhodnutí správního orgánu v mantinelech, které umožňuje zákon.

bafi77

nene je to 300