Zlatý

Už jste vyzdobili domov Halloweenskou výzdobou?

Doplňuji:
> Gollumek.88 - Původ svátku Halloween je starobylý a astronomický. Už v pátém století před naším letopočtem se Halloween slavil jako čtvrtící den, tj. den v půli mezi rovnodenností (stejně dlouhý den a noc) a slunovratem (na severní polokouli nejkratší den a nejdelší noc). Tento svátek je spjat s tradicemi a zvyky starých Keltů, kdy byl označován jako „Samhain“ = „Konec léta“ (u nás i jinde v Evropě více znám jako svátek „Dušičky“).

http://www.mysterium.estranky. cz/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Také mám dýně na okně a podzimní vazbu, z venku mám na parapetu v truhlíku vřes a Hebe, ať se mám přes okno na co dívat.

Další odpovědi:

Bronzový

americké svátky neslavim...
Doplňuji:
/// sice původem není americký, ale američani jej oslavují, nikdy se v čechách halloween moc neslavil, a popravdě, já mám radši mikuláše. Prostě to co propagujou američani, to nemusim. Halloween, valentýn, a jiné... Mám radši oslavy toho, co je v čechách zakořeněné. Pravé české vánoce, velikonoce, mikuláš, a podobně...

Zlatý

Jo, jo vydlabané tykve, zrovna dnes jsem nějaké potkal, ale že by byly z emeriky ?

My s manželkou na dušičky dáváme na hřbitov pěknou kytici a zapálíme svíčky. Donést tam tykev, to mě ani ve snu nenapadlo a ani nemáme potřebu se o to pokoušet.

Zlatý

Mám už tykvičky s květináči s vřesem a okrasnou kapustou a listopadkami, ale velké vydlabané tykve nedělám ,abych v nich zapalovala svíčky.

Halloween se slaví z 31.10 na 1.11
Doplňuji:
Ale ty tykve se přeci nenosí na hrob , to si děláte výzdobu u domu.

Bronzový

Kdy je vlastně HALOWEEN?

..já kvůli detěm výzdobu drobnou dělám a na balkoně máme pěknou lucerničku,tak v ní na halloween zapálíme svíčku za mrtvé.Jinak každý rok řeším kdy začít s vánoční výzdobou.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.