Avatar uživatele
ReHu

Už jste vyzdobili domov Halloweenskou výzdobou?

Doplňuji:

Gollumek.88 – Původ svátku Halloween je starobylý a astronomický. Už v pátém století před naším letopočtem se Halloween slavil jako čtvrtící den, tj. den v půli mezi rovnodenností (stejně dlouhý den a noc) a slunovratem (na severní polokouli nejkratší den a nejdelší noc). Tento svátek je spjat s tradicemi a zvyky starých Keltů, kdy byl označován jako „Samhain“ = „Konec léta“ (u nás i jinde v Evropě více znám jako svátek „Dušičky“).

http://www.mys­terium.estran­ky.cz/stranka/ha­lloween

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: ReHu

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, BEAES, rynek878 před 4926 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
BEAES

Také mám dýně na okně a podzimní vazbu, z venku mám na parapetu v truhlíku vřes a Hebe, ať se mám přes okno na co dívat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Gollumek.88

americké svátky neslavim…
Doplňuji:
/// sice původem není americký, ale američani jej oslavují, nikdy se v čechách halloween moc neslavil, a popravdě, já mám radši mikuláše. Prostě to co propagujou američani, to nemusim. Halloween, valentýn, a jiné… Mám radši oslavy toho, co je v čechách zakořeněné. Pravé české vánoce, velikonoce, mikuláš, a podobně…

Upravil/a: Gollumek.88

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Jo, jo vydlabané tykve, zrovna dnes jsem nějaké potkal, ale že by byly z emeriky ?

My s manželkou na dušičky dáváme na hřbitov pěknou kytici a zapálíme svíčky. Donést tam tykev, to mě ani ve snu nenapadlo a ani nemáme potřebu se o to pokoušet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Mám už tykvičky s květináči s vřesem a okrasnou kapustou a listopadkami, ale velké vydlabané tykve nedělám ,abych v nich zapalovala svíčky.

Halloween se slaví z 31.10 na 1.11
Doplňuji:
Ale ty tykve se přeci nenosí na hrob , to si děláte výzdobu u domu.

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DusanOrlik

Kdy je vlastně HALOWEEN?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mardwina

..já kvůli detěm výzdobu drobnou dělám a na balkoně máme pěknou lucerničku,tak v ní na halloween zapálíme svíčku za mrtvé.Jinak každý rok řeším kdy začít s vánoční výzdobou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek