Avatar uživatele
bolak

Už jste si někdy něco dobrovolně odřekli?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, Deli, Lucijej, briketka10, Krepy před 3966 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

jo, čokoládu a hospodu, když jsem zamlada šetřil na nový CD :{)>

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

je v tom celý smysl života- v odříkání ..bez odříkání je život velice nonsensial, nesmysl bez řádu a směru, bez pochopení, proč tady jsme
..já si třeba často odříkám tady žertovat ..dobrovolně ,)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Damiana

Když něco nechci, tak to asi nebude dobrovolné odříkání – takže cigarety, alkohol, apod. si odříkat nemusím. Ale nejsem ani bázlivý, asketický, ani příliš poživačný typ, takže mám za to, že to co dělám a chci, to potřebuji k životu a ke štěstí – a to si odříkat nehodlám. Nikdy jsem si nemusela nic dobrovolně odříkat třeba z hlediska „figury“, jak je to dnes moderní a také to moderně vede k poruchám příjmu potravy a k obezitě… Když mám chuť na chlebíček, odříkat sinho nebudu, ale protože nejsem na ničem závislá, sním jeden, dva… tři … a v pohodě:-)
Jen, když cítím, že nemůžu – fyzicky – tak si odřeknu třeba svůj milovaný tanec (s chřipkou a unudlaným sosákem taková rumba zrovna moc sexy nevypadá…), když už vím, že tu desátou zmrzku asi nějak nezvládnu, nu dobrá… tak se bez ní tedy budu muset obejít… (Btw – do hodiny už to bývá zase v pořádku).
Žijeme jen jednou. Pokud to našemu tělu, okolí a životu celkově nevadí, nic to neohrožuje, a dělá nám to radost… Proč si neužít? Jen spokojený člověk může být šťastný.:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Ne proč si odříkat?
Život je jen jeden tak si dopřávám všeho, co mi život nabízí 🙂
Ale hlavně co chci já 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

Ano, jelikož má přítelkyně je nerozhodná, tak jsem jí dobrovolně odřekl program na víkend. ačkoliv nic nemám, tak jsem ji řekl, že už něco mám, aby popřemýšlela nad tím, že mě nebaví furt čekat na to jak to teda bude 🙂 rád plánuji svůj čas a nesnáším, když mi dá někdo vědět 10 minut před tím, než se to bude konat…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Mnohokrát kde co. Např. koupím jahody, které zbozňuji, ale nakonec si nevezmu žádnou, nebo jednu, abych je mohla dát svým dětem.
Zrovna nedávno jsem si uvědomila, že tohle dělám ve spoustě případů možná až příliš často. Tak jsem se rozhodla, že si udělám radost. Jen sama sobě. Že si v obchodním domě vyberu něco, co bude jen pro mne. Dva dny jsem přemýšlela, co to bude. Zvažovala jsem kilo jahod, halenku, kalhoty a nový vysavač. Ten jsem nakonec zavrhla, že to není věc, kterou bych si zrovna udělala radost. Takže jsem šla do hadříků. Nakupovala jsem, utrácela… Na to kilo jahod mi nakonec ani nezbylo. Když jsem přišla domů, tahala jsem z tašky nakoupené poklady. Tričko pro starší dceru, šatičky pro mladší, dupačky pro prcka, kraťasy pro manžela… Když jsem všechno vyndala a rozdala, zeptala se mě dcera: A co jsi mami koupila sobě? No, nic. Ale stejně mi to udělalo radost 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Krepy

Odřekl jsem si sladkou limonádu. Už piju čistou vodu :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jasně, letošní dovolenou, to pokud jde o „něco“, pokud jde o někoho, tak taky a souvisí to teda i s tou dovolenou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hakunamatata

Přesně tak, odříkání je smysl života. Umět si něco odrict nebo potažmo udělat něco, co se vam nechce posiluje ducha a dělá z nas inteligentní bytosti. To, ze si umíme odříci, nás odlišuje od zvířátek 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pl4toon

Nedávám si cukr do kafe. Byl to boj, ale vyhrál jsem ho. Dnes mi přijde oslazené kafe jako zkažené kafe. Prostě taková znouzecnost :)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Dobrovolně jsem odřekl úolatek a zaplatil plnou pokutu.Bylo to okolo roku 2000 (tenkrát ještě nebyl bodový systém) a na silnici mě chytili policajti.Měl jsem sjeté pneumatiky, věděl jsem o tom, ale protože jsem si říkal, ještě na nich do práce pár kilometrů najedu, tak jsem to nechal být.
Policajti mě řekli, buď za 500 bez bloků nebo za 1000 Kč s blokama.A protože nesnáším podplácení a u policajtů mě to ještě více naštvalo, tak jsem přistoupil dobrovolně na 1000 s blokama.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?quentos Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Navrhuju pro očištění atmosféry vybrat jeden den v roce vyhlásit o Neoficiálním Dnem Bez Odpovědí. A den na to se tu sejdem a každý jednotlivý asketa veřejně vypoví, jestli byl jeho den lepší nebo horší než obvykle.

Navrhujte termíny.

před 3964 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

tak jako pl4toon přestala jsem používat cukr
a bylo to hrozný kafe mi přišlo, jako šlichta a
nyní nemůžu sladký a připadá mi i s jednou
lžičkou sladký,jak „cumel“ a zákusky mi taky
nechutnají..

před 3964 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

lahny: tak potom mělo následovat z tvojí strany: „tak pánové, nechat projet bez pokuty a nebo zavolat, nahlásit, vyhazov od policie a vězení?“

před 3965 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ale já neměl žádný důkaz a nehledě na to, že tenkrát jsem ještě mobil neměl.A bylo by to tvrzení mé proti policajtům.A kdo by asi tak vyhrál?
A na druhou stranu.Co když by to pak oni nahlásili svým kolegům a ti si na mě pak někde počíhali.Ono na staré Š120 se vždycky nějaká závada najde.

před 3964 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

nojo, tak když se ti to stalo v osumnáctým století, tak to je potom průser no, to se asi nic fakt dělat nedalo. co teď? zápisky tam musej mít furt ne? ale teď už by to bylo asi promlčený co?

před 3964 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek