RyuzakiKate

Už jste se setkali s falešnou sbírkou pro neslyšící?

Dnes jsme šli s přítelem z oběda a zamával na nás nějakej snědej mladík v kožený bundě a slunečních brýlích a strčil nám následně pod nos desky s podpisovým archem, kde bylo políčko pro podpis, směrovací číslo a darovanou částku, které si přítel bohužel všiml až po vyplnění, protože si myslel, že to je jen nějaká sbírka podpisů… Až potom jsme se začli dohadovat, že je to z 99,5% nejspíš podvodník, kterej to měl moc pěkně vymyšlený, i s vlaječkama EU na papíře… Ach jo.
Jsem opravdu nas*aná. Že já blbec jsem ho to nechala udělat.
http://praha-zapad.regiony24­.cz/sport/11-208536-pozor--falesna-sbirka-na-neslysici-%E2%80%93-nedavejte-penize--volejte-158

Nejlepší odpověď
gecco

Ne. Nebo možná jo – nevím…
Jakékoli takovéto ´aktivity´ a-priori odmítám, nenechám dotyčného ´sběratele´ ani nic říct, prostě jej odeženu…
Varianta, že bych se někomu na ulici podepsal (uvedl jméno, adresu…) je prostě nemožná.
😉

Další odpovědi
zzzlatokopka

Také nesetkala, v momentě když mě osloví, začnu po nich chtít peníze já a oni mi utečou:-((( No chápete to?

marci1

Takových podvodných sbírek je. Nikdy se nenechám oblbnout, řeknu ne a je to. 🙂

Pepa25

Ne a je to pěkně fuj. Nicméně ochrana existuje: požadavky na veřejné sbírky jasně stanovuje zákon (uzamčená kasička atd.) …

sesednizkola

Take jsem se s touto sbirkou setkal u nas na metru (Hurka) a kupodivu to byla take cikanka…nastesti jsem to hned prokoukl, ale mit dobrou naladu, mozna by me fakt napalili. Jen mi vrazila tuzku do ruky a desky a cekala na podpis. Vubec tomu neverim a chtel bych videt nekoho, kdo jim to podepise.