Už jste někdy vyřkli mušketýrskou přísahu: „Jeden za všechny, všichni za jednoho“?

Pouze pro led. Proč někde píšeš slovensky a někde česky. Co tím zamýšlíš?

Nejlepší odpověď
Klaproth

Jo, někdy ve dvanácti jsme si na to hráli.

Další odpovědi
sesednizkola

ne

bolak

Zatím ne, ale plánuju to. Až nás zase někdy někdo přepadne (poté co střet vyprovokuju nějakou nevhodnou připomínkou), stanu se oním mušketýrem a vyřknu „jeden za všechny, všichni za jednoho“… a pak se schovám buď za všechny, a nebo za toho jednoho.

(led má dobře promyšlený plán jak ovládnout lidstvo zmatením jazyků)

led

V čase príchodu Troch mušketierov 1961 do československých kín, takáto prísaha bola povinnosť vtedajšej dobrodružnej mládeže. Aj pri utekaní poza školu, napríklad, keď bol hokejový zápas ČSSR-SSSR, v zmysle tohto hesla odišli zo školy aj hokejoví analfabeti (preto za tento ťažký priestupok nebol nikto potrestaný).

dodatok: pre zvedavého barbaka, píšem v jazyku, ktorým v danej dobe myslím

Dismas

„Jeden za všechny, všichni na jednoho!“ :D

da ny

Někdy na základní škole /70. léta), drželi jsme společně „basu“ nebo donutili
průšviháře k přiznání. To, aby za jednoho trubku nebručela celá třída poškole.
Když šlo do tuhého a o „něco důležitého“, tak jsme to odkroutili všichni za jednoho „hříěníka“ ;)

Vroudenspil

Když jsem teď nedávno byl v Německu , točili jsme novej klip : https://www.y­outube.com/wat­ch?v=lI4neOshDdw
.

led

bolak !? keď mi to nevyšlo v Babylone, tak skúšam teraz.
Veď nezáleží, v akom jazyku myslíš, hlavné je myslieť.

bolak

já třeba myslím v pascalu, ale někdy je to vodržku