ReHu

Už jste někdy viděli tasemnici? Ne na obrázku?

Jen, že dnes dnes ráno vylezla, mrška, z té mé adoptované číči. Chystala jsem se s ní zrovinka na veterinu. Tak proto byla pořád tak hubeňoučká ☹.
A mimino…vypadá to na kocourka 🙂.

Nejlepší odpověď
www

Celou jsem ještě neviděl, ale v dětství několikrát její články z různých domácích zvířat 🙂 Nic se mám ale nestalo, kolikrát jsme to z neznalosti brali do ruk. Možná to mám a nevím o tom 🙂 Veterinář ti poradí!

Další odpovědi
kapka

Pokud má někdo psa nebo kočku nebo i koně, tak se nejspíš někdy s vnitřními parazity setká. Vhodné je aspoň 2× do roka preventivně odčervovat. Ale i tak se může zvíře samozřejmě mezi tím nakazit. Třeba pes sežere výkal od kočky, která má parazity a je to hned.
A ještě osobní zkušenost se štěňaty: Odčervovala jsem podle předpisů fenu v období březosti a pak tuším dvoutýdenní štěňata. Docela mě překvapilo, že z nich opravdu vyšly spolu s výkaly usmrcené škrkavky. Říkala jsem si, jak mohou mít tak malá štěňata parazity, když byla matka odčervená a ony s ní už v břiše. Ptala jsem se veterináře a řekl mi, že by bylo spíš divné, kdyby ty parazity neměly, prostě to tak je.

dědapetr

Jestli toto zní vylezlo a nebo jen část,viděl jsem ji ve škole v lihu v přírodopisném kabinetu.
:http://www.go­ogle.cz/search?q=ta­semnice&hl=cs&sa=­G&rlz=1G1GGLQ_CSCZ291&pr­md=ivns&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&ei=8cvjTdvE­GIWeOsKjvMwG&ved=0­CCcQsAQ&biw=1024&bih=653

dougie

Ne a jsem za to ráda :)

ReHu

Já ji vytáhla co to šlo papír.ubrouskem a kotě i máma jsou již ošetřené, tak snad to bude OK.
Všechna ostatní zvířata byla vždy v pohodě, ale je pravda, že jsem si je vzala dřív. Této číče je jistě už víc než rok a bůh ví, jak žila a co má za sebou.