Kepler

Už jste někdy v oblast pití nebo jídel se značným zpožděním taky „objevili Ameriku“?

Mně nedávno napadlo koupit si tomatový džus, protože ty sladké se mi nadobro zprotivily. Za celý můj dlouhý život mě to nenapadlo, ještě jsem si k tomu přidal vodku a výsledek byl kouzelný. Něco jako jednoduchá Bloody Mary. Objevování i v jídlech vždycky stojí za to, podařilo se něco i vám?

Odpovědi
Funna

jo, občas se mi to stane, když vymýšlím vlasní recepty ze surovin, které nejsou zrovna typické pro českou kuchyni…
a nedávno jsem „objevila“ kouzlo doma vyráběné šunky a sušeného masa…i když je to staré jako Metuzalém .-)

anonym

Na základce byla mánie chodit ke k pojizdnému stánku s grilovanými kuřaty kde jste dostali čtvrtku na tácek s chlebem. Jenže to nebylo to pravé ořechové a tak někdo vymyslel novou taktiku kdy si koupil za pár korun kousek chleba, kterou mu prodavač namočil do omastku z těch kuřat. Nakazil jsem se tím taky. No šílená dobrota a dlouhodobá závislost, ale pak časem stánek zmizel. Asi mu došlo, že tam po něm chcou lidi víc namáčet chleba do toho chutného sajrajtu jak kupovat kuřata. Nebo, že by nějaký rodič se tam stavil a pohrozil hygienou?

Pak v Řecku na dovolené jsem objevil krásu frappé a dělal jsem si pak ledovou kávu i doma. Výborné bylo do toho dávat irský krémový likér Baileys.
Rozpustná káva, trocha cukru, mléko, trocha Baileys a promíchat v šejkru. Šejkr tento: http://cdn.vse­zaodvoz.cz/ima­ges/items/36473/o­riginal_1.jpg
Kdysi se to dávalo i společně s tímto http://cilichi­li.cz/wp-content/upload­s/2016/01/cola-cao-www.wykop_.jpg
Dneska bych si tam nerval cukr, ale rovnou tam dal půl Baileys půl na půl s mlékem, aby mě to nezahleňovalo.

led

Teraz každý „objavuje Ameriku“, je to moderné, ale ja putujem po stopách Marca Pola a objavujem Áziu a jej kuchyňu
Ešte keby sa mi podarilo niekde, hoci aj v elektronickej podobe, „Klausovú kuchařku“, možno si zopár ľudí pamätá na jej reklamu v médiách ako „varenie pre chudobných“…