Avatar uživatele
anonym

Už jste někdy našli na ulici ztracenou peněženku?

Našli jste někdy na ulici ztracenou peněženku? A co jste s ní udělali – vrátili jste ji majiteli, dali jste ji na policii, nebo jste si ji nechali?

Zajímavá 0 před 2745 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

Ano. Nechal jsem JI na místě, byla totiž prázdná :{(> asi JI přede mnou vybral nějaký rychlejší nálezce :{(>

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
redy

Dala bych ji na policii.

Já bych nemohla ani spát, kdybych si něco, co mi nepatří, nechala.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Já nikam nechodím, ale nahlížel bych na NI jako na houmlese- snažil bych se vyhnout kontaminovanému obalu, ale eventuálně by mě mohl zajímat obsah.

Qentosi, co máš s tím JI? Ať se taky zdokonalím v češtině.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Párkrát se mi podařilo najít prázdnou peněženku.
Jednou jsme našli peněženku patřící nějakému cizinci, zřejmě mu vypadla, protože v ní byly i peníze, ale i doklady apod. Odnesli jsme jí na policii.
Druhý případ byl trochu úsměvnější. Phybovala jsem se po Praze na Malé Straně a lilo jako z konve a já u sebe měla asi 20 korun. Nejprve jsem potkala kamarádku a mezi řečí koukáme, kousek od ná na zastávce leží peněženka. Kolem dav lidí, nikdo si jí nevšímal. V peněžence bylo 100kč v padesátikorunách. Prohlédli jsme jí. jesli nenajdeme třeba nějaký doklad s kontaktem na majitele a nic jsme nenašli. Jak říkám lilo, bylo chladno a my jsme stály přímo před předraženou Malostranskou (dneska jetam tuším Starbucks) a tak, že si z nouze za tu stovku dáme aspoň ta dvě předražená kafe na zahřátí.
… a jak jsme tak seděly, vzala jsem tu peněženku, ona to byla taková ta se spoustou kapes a kapsiček, zipů a skrýší na kdejakou kartičku, a zjistila jsem že jsme jednu takvou hodně skrytou kapsu zřejmě přehlédly a v ní byla občanka a ještě něco – nějaká karta. Peněženka patřila nějakému 15ti letému klučinovi.
No co, dojela jsem domů, dala do peněženky jinou stovku, a mladíkovi peněženku poslala i s poděkováním, že nám svou ztrátou v tom lijáku zachránil zdraví.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

na ulici ne…ale cizí pěněženku s podivnými doklady jsem našla v otevřené kapse ve svém batohu…nějaký zloděj se jí chtěl v davu a tlačenici zbavit a šupl mi ji tam…a co jsem s ní udělala…prostě ji vyhodila, peněženka byla v hrozném stavu a byla tam je měsíční jízdenka na MHD Ostrava a nějaký průkaz do knihovny pro změnu na jiné jméno, já jsem byla o 150 km jinde, takže posílat ji někam zpátky ani nemělo smysl…ale kdyby tam byly doklady např. občanka, tak bych ji předala na policii…

Upravil/a: Funna

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Nuk nuko, to je dobrej příběh, to bych udělal zrovna tak.
Neví někdo, co to má quentos s tím „JI“? Ať je sranda… ;)

před 2744 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

Nechci bejt stahovačná, možná se pletu ale nic bych za to nedala kdyby…
Jestli ne tak dobře.
A teď se v tom vyznej 🙂

před 2744 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek