Už jste někdy našli na ulici ztracenou peněženku?

Našli jste někdy na ulici ztracenou peněženku? A co jste s ní udělali – vrátili jste ji majiteli, dali jste ji na policii, nebo jste si ji nechali?

Nejlepší odpověď
quentos

Ano. Nechal jsem JI na místě, byla totiž prázdná :{(> asi JI přede mnou vybral nějaký rychlejší nálezce :{(>

Další odpovědi
redy

Dala bych ji na policii.

Já bych nemohla ani spát, kdybych si něco, co mi nepatří, nechala.

zjentek

Já nikam nechodím, ale nahlížel bych na NI jako na houmlese- snažil bych se vyhnout kontaminovanému obalu, ale eventuálně by mě mohl zajímat obsah.

Qentosi, co máš s tím JI? Ať se taky zdokonalím v češtině.

Nuk nuk

Párkrát se mi podařilo najít prázdnou peněženku.
Jednou jsme našli peněženku patřící nějakému cizinci, zřejmě mu vypadla, protože v ní byly i peníze, ale i doklady apod. Odnesli jsme jí na policii.
Druhý případ byl trochu úsměvnější. Phybovala jsem se po Praze na Malé Straně a lilo jako z konve a já u sebe měla asi 20 korun. Nejprve jsem potkala kamarádku a mezi řečí koukáme, kousek od ná na zastávce leží peněženka. Kolem dav lidí, nikdo si jí nevšímal. V peněžence bylo 100kč v padesátikorunách. Prohlédli jsme jí. jesli nenajdeme třeba nějaký doklad s kontaktem na majitele a nic jsme nenašli. Jak říkám lilo, bylo chladno a my jsme stály přímo před předraženou Malostranskou (dneska jetam tuším Starbucks) a tak, že si z nouze za tu stovku dáme aspoň ta dvě předražená kafe na zahřátí.
… a jak jsme tak seděly, vzala jsem tu peněženku, ona to byla taková ta se spoustou kapes a kapsiček, zipů a skrýší na kdejakou kartičku, a zjistila jsem že jsme jednu takvou hodně skrytou kapsu zřejmě přehlédly a v ní byla občanka a ještě něco – nějaká karta. Peněženka patřila nějakému 15ti letému klučinovi.
No co, dojela jsem domů, dala do peněženky jinou stovku, a mladíkovi peněženku poslala i s poděkováním, že nám svou ztrátou v tom lijáku zachránil zdraví.

Funna

na ulici ne…ale cizí pěněženku s podivnými doklady jsem našla v otevřené kapse ve svém batohu…nějaký zloděj se jí chtěl v davu a tlačenici zbavit a šupl mi ji tam…a co jsem s ní udělala…prostě ji vyhodila, peněženka byla v hrozném stavu a byla tam je měsíční jízdenka na MHD Ostrava a nějaký průkaz do knihovny pro změnu na jiné jméno, já jsem byla o 150 km jinde, takže posílat ji někam zpátky ani nemělo smysl…ale kdyby tam byly doklady např. občanka, tak bych ji předala na policii…

zjentek

Nuk nuko, to je dobrej příběh, to bych udělal zrovna tak.
Neví někdo, co to má quentos s tím „JI“? Ať je sranda… ;)

redy

Nechci bejt stahovačná, možná se pletu ale nic bych za to nedala kdyby…
Jestli ne tak dobře.
A teď se v tom vyznej 🙂