Nikkol

Už jste někdy měli autonehodu? Zavinili jste ji?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano,měla..Za ta léta co řídím ledacos a leckde ( před nedávnem jsem nalítala sama za volantem po pejkařské Evropě téměř 65tis.km za rok) jsem vlastní vinou (nepozorností,ú­navou,blbostí) vlastní auto párkrát poznamenala,ale vždy „jen“ tak,že bylo schopno po vlastní ose pokračovat. Jednou jsem se skutálela i s připřaženou károu do lesa tak,že se vyšetřující policajt divil,že jsem z vozu vylezla živá a netknutá.Vyhýbala jsem se v zatáčce protijedoucímu náklaďáku,vjela na mokrou travnatou krajnici a bylo to.Policajt mi to dal za vinu,zaplatila jsem mírnou pokutu,sehnala vyprošťovací traktor a šla slavit. Nej- karambol jsem zažila ,když mě sestřelil Bludný Holanďan (považuji je za jedny z nejhorších řidičů) na stopce v Písku pod hřebčincem,kterou údajně přehlédl..Jed­noznačně jeho vina,auto téměř na odpis,já v pořádku.Kdybych měla spolujezdce,bylo by to horší.Neměla jsem štíplý kupón kdysi a ani dnes mi nechybí žádné body (doufám) ale hlavně nezranila jsem nikoho- ani sebe, někdo jiný nezranil mne .Moje dcera takové štěstí neměla…:D

Další odpovědi
quentos

Naštěstí ne. Nemám řidičák, musel bych mít nehody tedy jedině jako spolujezdec – a ten může nehodu zavinit leda rozptylováním řidiče ;{)>

Drap

Asi šestkrát. Nikdy jsem nezavinil

vlk samotař

Zatím ne,ale teď už málo jezdím.

arygnoc

mal.
nezavinil.

Rocker

Jednou jsem nedobrzdil v pomalu jedoucí koloně,byl to jen žďuchanec-nárazník,kapo­ta,přední maska.Jednou po dešti v zatáčce po smyku proti mě vyběhla betonová zeď-odřený celý bok,utržené přední kolo o obrubník…To bylo s Oktávkou.Před tím jsem měl Feldu,to za mnou nedobrzdil pán na křižovatce,jen zadní nárazník a 5.dveře.První auto,Škoda 125-jednou do mě v Polsku z boku vrazil polák jedoucí v jednosměrce v protisměru,jednou do mě vrazila protijedoucí Oktávka nezvládnuvší zatáčku.S pos­ledními dvěma auty jsem zatím nic neměl,snad to tak zůstane.

Syd

Měla a zavinila. Naštěstí jsem se jenom trochu potloukla sebe a auto a ne nikoho jinýho.

anonym

1 – ano, na bicykli, motorke, na aute
2 – nie, som nevinná

venkovan

Těch už bylo – protože kteroukoliv škodu na vozidle či pracovním stroji při jízdě lze brát jako nehodu. Roky jsem jezdil především v terénu – to bylo pořád něco. Kdo zažil jak se umí vozidlo prakticky vším možným zabržděné sunout ze svahu po sněhu, mokré trávě, blátu, či na silnici po ledovce, tak si asi umí představit, že nejlepším řešením potom bylo spadnou do příkopu, nabourat do stromu, mostku apod., hlavně, že se vozidlo nějak zastavilo. A kolikrát to bylo i veselé – když netekla krev.

honza19hk

ano 2×,
jednou jsem poslal T813 8×8 na bok,a podruhé mi to ženská narvala pod zadní nápravy.3 nehodě jsem zabránil jen tak tak.na křižovatce jsem jel po hlavní a ženská mi nedala přednost,abych zabránil střetu(jelikož strážka osobáku s tatrou by byla fatální protože jela rychle) tak jsem strhnul řízení doprava a cca 40 metrů jsem jel jen po 4 kolech než jsem to srovnal a spadnul zase na všechny 4 nápravy.
Byl jsem rád že si nelehla jelikož jsem měl celej levej bok cca metr nad zemí,kdyby byla naložená,tak už leží.

další nehody jako převrácenj traktor,utopenej lakatoš,vyvrácenej strom od navijáku při pokusu se vytáhnout z příkopa,atd nepočítám.

1 nehodu jsem zavinil jelikož jsem jel rychle,druhou ne-ženská pozdě zareagovala na situaci a 3 taky ne,tam se ani nic nestalo.
k lesáckejm nehodám se nemá cenu vyjadřovat,tam se vždycky něco sere.