knedlik123

Uz jste nekdo videl motorovou pilu na jednu ruku ?

mam na mysli retezovou s dvoutaktnim motorem s jenom jednim drzadlem, malou, s 15 cm listou a 20 ccm – motorem (apod.). Anebo jak rezat vetve na strome a pritom se druhou rukou drzet – jde stale jeste o mot. pilu
Doplňuji:
takze jenom ta Makita co ma sice jen 2,5 kg, ale ta taky neni jen na jednu ruku – ma totiz jeste skryte(ve videu)drzadlo na druhou ruku

Nejlepší odpověď
honza19hk

ano,používá se při kácení a odvětvování stromů odvrchu tzv stromolezení.Já ji mám taky.
Její výhoda je,že je lehká malá atd..Její výkon bohatě postačuje na odvětvení nebo kácení stromu špalkováním zvrchu do průměru co zvládne lišta.Rozhodně je lepší,než lézt po stromě s velkou pilou.Ikdyž někdy to bohužel ani jinak nejde.

je ale dost drahá a používá se na odlišný typ řetězu než na velký pile.Je to zdůvodu malého zpětného rázu.Mívá malé madlo když ji náhodou potřebuješ držet obouma rukama,ale je dělaná pro použití v jedné ruce.

použití viz např. video: http://www.you­tube.com/watch?v=2qSGChW­mXqk

Další odpovědi
tom004

Třeba tato.
>Uspořádání rukojetí umožňuje ovládání pily jednou rukou Automatické mazání pilového řetězu Elektronické zapalování.<

Zdroj: http://www.na­mir.cz/motoro­va-pila-makita-dcs230t-3548.html

Naty777

Já nevím ale nemyslíš třeba takovou?

http://www.na­mir.cz/jednoruc­ni-retezova-pila-makita-dcs3410th-3552.html

Jinou neznám :D

Grace

Ahojda, zkus stránky firmy Limes, ta nabízí ohledně zahrad snad všechno :)

honza19hk

Výrobci jsou i další ne jen makita. Já mám tuhlepilu od firmy Stihl,ale existují třeba Husquarna,oleo mac(mountfield), MCCuloch atd..Výrobců je sposuta ,téměřvšichni výrobci co vyrání klasické pily vyrábí i tyhle na prořezávky. Madlo má druhé,to má ale každá jednoručka,jak jsem psal dá se použít i obouruč,málok­terej šílenec leze po stromě bez horolezeckýho vybavení a jednou rukou řeže a druhou se drží.To lze tak u malých stromů. přes 20 let kácím stromy a dost často i právě z lana odvrchu,někdy je prostě potřba tu pilu držet oběma,když odřezáváš kmen po metrových špalkách jde to mnohem lépe obouma rukama než jednou.proto tam je i to druhý madlo.Název jednoruční vzniknul z toho že s normální pilou kvůli váze nebo rozměrům nemůžeš řezat jednou rukou,tahle je malá,lehká tudíž se dá ovládat jednou rukou proto jednoruční ale nikde není psáno že ji nemůžeš držet oběma.