Zlatý

Už jste někdo použil šokový uvolňovač šroubů?

Mám před sebou na stole mrazový šokový uvolňovač šroubů. Máte s ním někdo praktické zkušenosti?

http://www.loctite.cz/…

Docela by mě zajímalo složení, neboť mně není jasné, jak se zmíněné teploty - 43°C - dosáhne.

Odpovědi:

Stříbrný

Tenhle neznám, kdysi jsem zkoušel zn. Tectane a moc to nefungovalo. Jako chladivo tam byla směs butanu a isobutanu. Už bych to nekoupil, na zarputilé spoje používám už mnoho let červenou brzdovou kapalinu, v nouzi petrolej.

Zlatý

Laicky -
Zmraziť možno aj snehovým hasiacim prístrojom. Stlačením oxidu uhličitého CO2 v nádobe sa jeho teplota mení,
Poznáme ho aj pod názvom suchý ľad (-78°C)
Myslím, že na podobnom princípe je založený aj, viď odkaz v otázke, aerosolový minerálny olej v spreji.

Zlatý

Neznám, ale jako chladivo se ve sprejích nejčastěji používá isobutan a isopentan.

Diskuze k otázce

Stříbrný

cochee

Ve složení se píše minerální olej, to bude složka mazací;, složku mrazicí záměrně neuvádějí, určitě výrobní tajemství. No tipoval bych nějaký uhlovodík, který je pod mírným přetlakem, jaký je možno udržet v aerosolové plechovce, kapalný a za atmosférického tlaku při "pokojové teplotě" plynný, jako například směs propanu a butanu, ale chtělo by to ještě nějaký "lepší" uhlovodík s vyšším měrným skupenským teplem varu (čím vyšší měrné skup. teplo, tím více tepla se spotřebuje na přeměnu na plyn a tím více sníží teplotu).

Stříbrný

cochee

Ná, tipnul bych si třeba směs propanu a dimethylétheru :-P Toto se používá v kožním lékařství jako náhrada hůře manipulovatelného tekutého dusíku pro vymražování kožních defektů, např. bradavic.

Stříbrný

Emefej

Dimethyleter? Pochybuju, že by to někdo pustil do volného prodeje.

Zlatý

mosoj

Samozřejmě odpařováním, jenom nevím která látka této teploty dosáhne.

Zlatý

mosoj

Nebo směs látek.

Bronzový

jáára

něco jako u zubaře, když testuje vitalitu zubů...

sem měl na 3x zlomenou sanici a mám z části ochnulou hubu. má to i výhody.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 868
Zlatý quentos 860
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 473
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.