carpediem

Už jste na facebooku narazili na stránku „roztahovačky“?

http://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/352987-snimky-polonahych-divek-od-zhrzenych-partneru-zaplavily-cesky-internet.html

Je vážně tak složité pro policii najít, toho kdo takovou stránku založil a provozuje??? Má vůbec policie v ČR možnost nějak tu stránku zrušit?

Nejlepší odpověď
gecco

  1. „Je vážně tak složité pro policii najít…“ – může to být jednoduché, může to být i (v podstatě) nemožné*)
  2. „Má vůbec policie…“ – zrušit téměř jistě ne, možná zablokovat (aby případně nedocházelo k pokračování trestné činnosti) **)

___
*) záleží na erudovanosti pachatele
**) přiznám se, že vůbec netuším, který soud má právo o zrušení takové stránky rozhodnout
___
Každopádně by mne zajímalo, co ty holky k takovému ´blbnutí´ vede (a ne – nedomnívám se, že na vině je net, FB,,, – vždycky byly blbky, jen možnosti jejich propagace jsou nyní větší).

Další odpovědi
Funna

nee…a vzhledem k tomu, že nemám FB a ani po něm netoužím, tak ani nenarazím…že ty ji nemůžeš najít a chceš to po nás .-)))

PS: taky netuším (a docela by mne to zajímalo, jestli je to porušování soukromí), jak je to se zveřejňováním fotek, když k tomu dotyčná osoba nedala souhlas (bohužel i když jsem protestovala, pár mých je na FB taky, ale žádné roztahovačky 🙂, ale snad si konečně většina uvědomí, že by měli zachovávat svoje soukromí a ne že se o nich ze stránek dozvím vše, od datumu narození až po velikost bot…

ivzez

Facebook nepodléhá českému právu
a pochybuji, že by na nějakou žádost
české policie vůbec reagoval.

Nemá-li ten, kdo stránku na FB založil,
v hlavě piliny, nenajde ho ani policie …

@Gecko:
Nemyslím si, že by tam fotky vkládaly ty holky
samy, spíš to vidím na pomstu „bývalých“

marci1

Česká policie může jen iniciovat zrušení stránky, ale i když se stránka zruší, „autor“ stránky si ihned založí novou. Dívky by si měly uvědomit, že posílání poloodhalených ( i hůře ) fotek přítelům se může krutě nevyplatit. Cožpak mladí lidé dnes žijí jen erotikou a sexem ? Je to smutné, napadá mě, co všechno krásné ( mimo sebe ) by mohly vyfotit. Třeba už konečně začnou být opatrnější.:-)

SteimlX

Narazil. A narazil někdo na „roztahováky“?
Nebo jsou zase chlapi jako vždycky diskriminovaný?
PS: Nemaj se blbky všude furt jenom fotit…

annas

Před několika dny jsem četla na netu.

Jedna z mnoha informací.

"Postižené dívky i jejich okolí také ukazují klasickou, ale zásadní míru neznalosti.

Ukázkový komentář jedné z nich v podobě „Ale nemyslím, že ten by měl právo to zveřejňovat,“ je sice pravdivý (zákon na ochranu osobnosti je v tomto ohledu celkem jasný), ale bohužel internet i Facebook jsou v tomto ohledu něčím, co to staví do zcela jiného světla.

Je dost zjevné, že řada obětí si za problém může hodně sama – fotky jsou běžně stažené z jejich profilů na Facebooku. Některé z nich jsou i dohledatelné při reverzním hledání. Část je samozřejmě obětí toho, že si třeba chce pár minut slávy užít jejich ex-přítel. Případně byly tak důvěřivé, že snímky poslaly někomu, koho znaly pouze virtuálně."

http://www.lu­pa.cz/clanky/roz­tahovacky-kam-se-podivas-aneb-devcata-se-divi-kde-se-objevuji-jejich-fotky