Avatar uživatele
carpediem

Už jste na facebooku narazili na stránku „roztahovačky“?

http://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/352987-snimky-polonahych-divek-od-zhrzenych-partneru-zaplavily-cesky-internet.html

Je vážně tak složité pro policii najít, toho kdo takovou stránku založil a provozuje??? Má vůbec policie v ČR možnost nějak tu stránku zrušit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, iceT, SteimlX, gagaga, marci1, gecco, TomášB před 3448 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

  1. „Je vážně tak složité pro policii najít…“ – může to být jednoduché, může to být i (v podstatě) nemožné*)
  2. „Má vůbec policie…“ – zrušit téměř jistě ne, možná zablokovat (aby případně nedocházelo k pokračování trestné činnosti) **)

___
*) záleží na erudovanosti pachatele
**) přiznám se, že vůbec netuším, který soud má právo o zrušení takové stránky rozhodnout
___
Každopádně by mne zajímalo, co ty holky k takovému ´blbnutí´ vede (a ne – nedomnívám se, že na vině je net, FB,,, – vždycky byly blbky, jen možnosti jejich propagace jsou nyní větší).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Funna

nee…a vzhledem k tomu, že nemám FB a ani po něm netoužím, tak ani nenarazím…že ty ji nemůžeš najít a chceš to po nás .-)))

PS: taky netuším (a docela by mne to zajímalo, jestli je to porušování soukromí), jak je to se zveřejňováním fotek, když k tomu dotyčná osoba nedala souhlas (bohužel i když jsem protestovala, pár mých je na FB taky, ale žádné roztahovačky 🙂, ale snad si konečně většina uvědomí, že by měli zachovávat svoje soukromí a ne že se o nich ze stránek dozvím vše, od datumu narození až po velikost bot…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Facebook nepodléhá českému právu
a pochybuji, že by na nějakou žádost
české policie vůbec reagoval.

Nemá-li ten, kdo stránku na FB založil,
v hlavě piliny, nenajde ho ani policie …

@Gecko:
Nemyslím si, že by tam fotky vkládaly ty holky
samy, spíš to vidím na pomstu „bývalých“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Česká policie může jen iniciovat zrušení stránky, ale i když se stránka zruší, „autor“ stránky si ihned založí novou. Dívky by si měly uvědomit, že posílání poloodhalených ( i hůře ) fotek přítelům se může krutě nevyplatit. Cožpak mladí lidé dnes žijí jen erotikou a sexem ? Je to smutné, napadá mě, co všechno krásné ( mimo sebe ) by mohly vyfotit. Třeba už konečně začnou být opatrnější.:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SteimlX

Narazil. A narazil někdo na „roztahováky“?
Nebo jsou zase chlapi jako vždycky diskriminovaný?
PS: Nemaj se blbky všude furt jenom fotit…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Před několika dny jsem četla na netu.

Jedna z mnoha informací.

"Postižené dívky i jejich okolí také ukazují klasickou, ale zásadní míru neznalosti.

Ukázkový komentář jedné z nich v podobě „Ale nemyslím, že ten by měl právo to zveřejňovat,“ je sice pravdivý (zákon na ochranu osobnosti je v tomto ohledu celkem jasný), ale bohužel internet i Facebook jsou v tomto ohledu něčím, co to staví do zcela jiného světla.

Je dost zjevné, že řada obětí si za problém může hodně sama – fotky jsou běžně stažené z jejich profilů na Facebooku. Některé z nich jsou i dohledatelné při reverzním hledání. Část je samozřejmě obětí toho, že si třeba chce pár minut slávy užít jejich ex-přítel. Případně byly tak důvěřivé, že snímky poslaly někomu, koho znaly pouze virtuálně."

http://www.lu­pa.cz/clanky/roz­tahovacky-kam-se-podivas-aneb-devcata-se-divi-kde-se-objevuji-jejich-fotky

před 3447 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek