Avatar uživatele
anonym

Už jste měli to štěstí pít hopsinky?

Broskvová vodka, příp. broskvový likér, lidově přezdívaná hopsinky, je sladký alkoholický nápoj vyrobený naředěním potravinářského lihu, např. vodky, vodou na cca 15 až 21 procent alkoholu s přídavkem cukru a aromat či šťáv vytvářejících výslednou broskvovou chuť a vůni. Oblíbená byla mezi Čechy především v 90. letech 20. století, potom v oblíbenosti ustoupila ve prospěch likérů jako jablíčko. Z broskvové vodky se připravuje alkoholický koktejl sex na pláži. Broskvovou vodku lze vyrobit v domácích podmínkách z potravinářského lihu, vodky nebo domácího destilátu přimícháním broskvové esence a případně vody.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Broskvov%C3%A1_v­odka

Se prodává v obchodech či to je jen pro ty co si to doma jako gumídci?

Netušil jsem, že jeli na vodce.

Viz:
Hopsinky název pohádkového ovoce v seriálu Gumídci, z kterého se vaří hopsinková šťáva.
Asi proto uměli tak vysoko skákat.

Zajímavá 0 před 2590 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kelley

Hopsinka se tomu začalo říkat až potom, právě podle Gumídků. Resp. tuším že se tak říkalo (říká) koktejlu broskvová s colou.

Upravil/a: kelley

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

Broskvovou jsem pila jako mladá blbka, dnes bych to do huby nevzala. Bývalo to pití spíš pro baby. Hopsinka jsme tomu říkávali, ale jestli před nebo po Gumídkách, to už fakt nevím.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

To jsem ještě neslyšel, že by se té sladké broskvové ředině říkalo hopsinky. Člověk si může lehce zahopsat leda když mu plná flaška spadne na palec u nohy. To mně jeden Tupoun potají nalil panáka 95% špiritusu, řekl „na ex!“ a já jsem pak opravdu vyšiloval jako Gumídek. To byla pecka!

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?marci1 Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… no jo, po revoluci to byl hit …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek