arygnoc

Už je moderní doba, ale jenom: používate někdo ještě

logaritmické pravítko?

pro mladší: víte vůbec, co to je?

ja se v práci bez něho neobejdu, nemohu stále odbíhat k počítači …

Nejlepší odpověď
Drap

Já jsem ho kdysi používal ke všem výpočtům, kalkulačky nebyly, bohužel dnes ho používám velice málo a už jenom k podtrhávání­........

Další odpovědi
anonym

Já ho vůbec nepochopila,ale pamatuji si kluky,když jsme jezdívali do Varů na školy a učňáky,že ho používali zámečníci.Já ještě dnes používám v práci šupleru mechanickou,máme už i digitální,ale s tou naměřím vždycky!!za sebou jinou hodnotu.Vím,že je to jiný než to pravítko,ale tak nějak mi ho to připomíná.

Ella

vím co to je, ale nepoužívám =)

anonym

My jsme ho ve zvlastnY nemeli. ☹ -iv-

mosoj

Nebyly kalkulačky jinak to nešlo.

Dnes je to exces. Stačí kalkulačka do kapsy.

Ale charakteristika se musela počítat z hlavy, nebo si dělat čárky.

funky

na střední nám logaritmické pravítko ukazoval jeden učitel jako raritu 🙂