jitunka

Uvolňování z práce za účelem navštěvování pohovorů při hledání nové práce

Ráda bych někoho poprosila o radu.Dá se nějakým paragrafem nebo zákonem v zákoníku práce vysvětlit uvolňování z práce za účelem navštěvování pohovorů při hledání nové práce?? Jaká práva má zaměstnanec a jaká zaměstnavatel? Ajak je to ze mzdou za tuto dobu??. Moc děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Drap

Neni ošetřeno. Mza nenáleží v žádném případě. Zaměstnavatel může, pokud ovšem chce poskytnout třeba neplacené volno. Jinak je to nutné řešit pomocí dovolené

Další odpovědi
standa

„Vyhledávání nového zaměstnání“ patří mezi důležité osobní překážky v práci, při kterých je zaměstnavatel povinen poskytnout:

  1. pracovní volno bez náhrady mzdy v rozsahu 8 × 1/2 dne
  2. a pokud zaměstnanec dostal výpověď dle § 52/ a-c, tak má nárok i na náhradu mzdy

Detaily jsou uvedeny v odstavci 11 nařízení vlády č. 590/2006 Sb. – viz zdroj.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace-nv590/priloha.aspx

Ella

Podle mě nemáte žádné právo na uvolnění, ani placené volno. Takové věci máte dělat ve svém volnu. Nechápu proč by vám současný zaměstnavatel měl dávat volno k tomu, abyste chodila po pohovorech na jinou práci…

Drahuška999

No, já od té doby, co jsem si hledala novou práci jsem se na něco podobného v práci bála docela dost zeptat a to si myslím, že byl docela dost veliký kámen úrazu… Poté, co jsem si přes tento pracovní portál – https://www.hit­prace.cz/ našla novou práci, jsem se zeptala vedoucí, zda jsem mohla chodit a prý by to bylo v pořádku… Tak snad příště 🙂 Anebo vlastně ne…

Sonka Pop

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat… Kde hledáte práci? Jde mi o změnu po MD. Do mé původní práce už se vracet moc nechci. Díky moc.