Avatar uživatele
jitunka

Uvolňování z práce za účelem navštěvování pohovorů při hledání nové práce

Ráda bych někoho poprosila o radu.Dá se nějakým paragrafem nebo zákonem v zákoníku práce vysvětlit uvolňování z práce za účelem navštěvování pohovorů při hledání nové práce?? Jaká práva má zaměstnanec a jaká zaměstnavatel? Ajak je to ze mzdou za tuto dobu??. Moc děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? egroups před 4440 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Neni ošetřeno. Mza nenáleží v žádném případě. Zaměstnavatel může, pokud ovšem chce poskytnout třeba neplacené volno. Jinak je to nutné řešit pomocí dovolené

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
standa

„Vyhledávání nového zaměstnání“ patří mezi důležité osobní překážky v práci, při kterých je zaměstnavatel povinen poskytnout:

  1. pracovní volno bez náhrady mzdy v rozsahu 8 × 1/2 dne
  2. a pokud zaměstnanec dostal výpověď dle § 52/ a-c, tak má nárok i na náhradu mzdy

Detaily jsou uvedeny v odstavci 11 nařízení vlády č. 590/2006 Sb. – viz zdroj.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace-nv590/priloha.aspx

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ella

Podle mě nemáte žádné právo na uvolnění, ani placené volno. Takové věci máte dělat ve svém volnu. Nechápu proč by vám současný zaměstnavatel měl dávat volno k tomu, abyste chodila po pohovorech na jinou práci…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Drahuška999

No, já od té doby, co jsem si hledala novou práci jsem se na něco podobného v práci bála docela dost zeptat a to si myslím, že byl docela dost veliký kámen úrazu… Poté, co jsem si přes tento pracovní portál – https://www.hit­prace.cz/ našla novou práci, jsem se zeptala vedoucí, zda jsem mohla chodit a prý by to bylo v pořádku… Tak snad příště 🙂 Anebo vlastně ne…

před 1162 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sonka Pop

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat… Kde hledáte práci? Jde mi o změnu po MD. Do mé původní práce už se vracet moc nechci. Díky moc.

před 1580 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek