ptáč

Uvítali byste regionální rádio, které by pouštělo mobilní příspěvky od lidí oproti vykonstruovaným komentářlm ve studiu?

Nejlepší odpověď
ReHu

Spíše ne.
Když sleduju některé příspěvky od lidí, nebyla by to asi zrovna výhra.

Další odpovědi
xxx3

Nevím, ve kterém rádiu mají „vykonstruované komentáře“. Jak se něco takového definuje?

Klaproth

Pokud tam budeš mobilně oproti vykonstruovaných komentářů přispívat ty, tak rozhodně ano.

ptáč

Plus – Publicistika, komentáře, věda a technika – Český rozhlas, to byla jediná fungující frequence v hokně ve sklepě. Radili tam jak v Austrálii naložili s uprchlíkama, nebo vojenská hrozba při prvních svob. volbách v Barmě, nebo čtený názor v teple studia a bez písniček. Aby tam šla normální stanice, elektrikářský protahovací drát jako anténu jsem natáhl do sklepního okénka. Na regionální stanici moderátorka vsunula mobilní zvuk získaný z fejsbůku: Do tramvaje nastoupil muž, chtěl, jak to někde bývá, u řidiče, v tomto případku u řidičky zakoupit jízdenku. Měl ale 200 korun. Ona neměla drobné, prostě to dopadlo tak, že ho stírala, vyhazovala, vypadněte nebo zavolám policajty. A ten říkal; vidíte to? Možná měl něco v sobě, peníze ale měl, a ona asi v sobě taky měla. Někdo to nahrál mobilem a sdílel.
Tak to byla reportáž psaná ulicí, nikým nemoderovaná, nesestříhaná, nebyly to volby v Barmě a bylo to, a mělo by to být o tom, poslechnout něco ze života, co se nám může přihodit. Když už kecání, tak od lidí. Ne přesně definované řádky redakce selektované výstupní kontrolou, určené zainteresovaným posluchačům, s ambicí rádia nutně vzdělávat pracující obecenstvo, s nejvyšším rádiovým vysílacím výkonem.

Klaproth

To je blbost. Když budu chtít, tak vyrobím nahrávku, kde se hádá papež s prostitutkou.

xxx3

To, že se někdo pohádal s tramvajačkou v tramvaji je přece ale ukázková podružnost. Ano, je to ze života, každý se přece občas s někým pohádá, a proto netuším, proč by se o tom mělo mluvit v rádiu. Možná v bulvárním, tam jsou také hlavním tématem podružnosti – ač především o celebritách.

Emefej

A víš jistě, že ta nahrávka byla autentická? Natočit a pak setříhat se dá skoro všechno.