Minas

Uvítali byste někde v Česku metro?

Krom zprasené Prahy samozřejme, stanice by byly krásné jako v mnichovském metru, a kdyby se dokázala vyvinout technologie na co nejlevnější postavení, ale kvalitní, já bych to uvítal v Liberci, popřípadě nadkolejku anebo v Brně, kde vy? Mělo by smysl postavit metro v Bratislavě?

O to ani nejde, klidně bych ho zaplatil, jen mě zajímá jestli by jste ho uvítali někde jinde než jenom v Práglu

Nejlepší odpověď
dudu

Stanice možná nemáme zrovna exelentní, ale většina zahraničních turistů schválí a oceňuje nejen kvalitu, ale též přesnost veřejné dopravy v Praze. Pokud se jedná o ostatní náměty v položené otázce, jsou jen a jen o penězích a proto zatím můžeme reálně očekávat, že v Liberci a podobných maloměstech bude vbrzku vybudována nejspíše koněspřeška nebo cosi podobného.
Ostatně pane kolego a vám podobní, odkud vlastně čerpáte zkušenost hovořit o zaprasené Praze a odvahu permanentně plivat a kálet prakticky na v e š k e r é dění v té naší nešťastné zemičce. Co třeba emigrovat třeba do Severní Koreji?

Další odpovědi
Agneta

Na maloměstech se metra nevyplatí a nejsou potřeba. V Liberci by se asi takový nápad mohl líbit „Synerům“ :DDD http://lacosa­nostra.webnode­.cz/famiglia/pe­tr-syrovatko-syner/
cosa nostra :DDD
Ale Brno a Ostrava by metro někdy dostat mohly, třeba v takové verzi, jako to jiná půlmiliónová města na Západě mají = částečně, to znamená v centru spodem, na předměstí vrchem :D

arygnoc

ad bratislava.
zmysel by to malo.
prakticky od roku 1974, kedy boly výstavba metra v bratislave schválená, sa bojuje iba s peniazmi (vďaka roku 1989, po ktorom bola výstavba zastavená) – projekty vznikajú a zanikajú.

viac na http://co-to-je.sk/_bratis­lavsk%C3%A9%20m­etro (včítane mapy plánovaných trás).

;-Q

led

Trasa A Brno – Praha
Trasa B Brno – Ostrava
Trasa C Praha – Ostrava
aj so zástavkami vo väčších mestách. V takomto metre neprekážajú autá a samovrahovia na koľajách a bolo by rýchlejšie než pozemný vlak.

Vzhľadom na katastrofálnu individuálnu a hromadnú dopravu sa o výstavbe metra v Braislave uvažovalo, zatiaľ sú plány zastavené, ale firma Metrostav funguje už viac ako 10 rokov…

kapka

V Liberci už metro bylo. :P Liberečáci pamětníci vtip pochopí. :)

Agneto, s tím Synerem máš recht, koukám, že je to celkem populární téma. :)

gecco

Zkus ukecat liberecké radní – třeba budou této myšlence nakloněni…
😁

anonym

Vy byste výstavbu metra vážně zaplatil?Další dětinský stratég…

lexx

ano, uvítali…u nás zrovna: ukončete výstup a nástup – dveře se zavírají, příští stanice hospoda U Kocourka, enem jedna otázečka malá: kdo to zaplatí ?

střevo

di do háje…v česku chceme mít každej svý auto
rači bych uvítal silnice a parkoviště

Claresh

Určitě Ostrava, tam už je všechno vlastně připraveno. Kde co je poddolováno, stačí pořídit jenom vagóny a je to 😁

cochee

Ágneš, jen běž s metrem v Ostravě hezky do dupy. Máme tady hromadu lepších nápadů, jak si rozm#dat město a profraudovat státní a městské prachy.

cochee

Příspěvek smazán administrátorem.

Agneta

Si cette case est cochée, toutes les pages de droite du document sont imprimées.
:DDD

cochee

Děkuji za názor, ale ve francouzštině původ mého nicku nehledáš správně.