Avatar uživatele
anonym

Uvítali by jste možnost jako budou mít v Maďarsku?

Nenakupovat v neděli?
Já bych byl určitě pro.
Jak je to u vás,měli by mít všichni v neděli v obchodech volno?

http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/364510-madari-zuri-v-nedeli-uz-nenakoupi.html

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, samicek333, pusinka50, redy, briketka10, gagaga před 3320 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ano-nenakupovat

Doplňuji:
A ti co se tady tak pohoršují, tak si jděte stoupnout za pulty prodejen o svátcích, sobotách a nedělích.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzlatokopka

ne-nakupovat

Obchody o víkendu zavřené poškodí především prodavačky, sice budou mít volno, ale několik jich propustí, budou nadbytečné a těm co zůstanou se sníží výplata, protože nebudou příplatky za práci o víkendu, svátku atd. ☹

Je to jen taková populistická blbost, kterou politici často plácnou před volbama, žádný z nich, ale není ekonom, pač ten by kalkuloval i s dopadem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

Ano-nenakupovat

já jsem, pro ať si všichni co prodávájí
jeden den odpočinou ! dřív bylo taky
otevřeno jen v sobotu a všem to stačilo
a dnes nevím, proč je otevřeno pořád v
neděli ve svátky prostě furt, furt, furt
chudáci lidi :(
nařízení vedení těch hypersuper mi vadí..
dřív jsem byla jednou z těch prodavaček,
tak je chápu, že si prostě neodpočinou..
Doplňuji:
KK1

když píšeš o tom, že se někdo stará o prodavačky
ony si to samy nevybraly nařizuje jim to vedení a
doktoři zase podepsali přísahu, ostatní pracovníci,
jak píšeš pracují v nepřetržitých provozech a to je
o něčem jiným než zní otázka :))

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
brillant

ne-nakupovat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Adula.57

ne-nakupovat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
KK1

ne-nakupovat

Pro toho, co se tady stará o prodavačky a zapomíná přitom na doktory, sestřičky, pracovníky v nepřetržitých provozech, ve vodárnách, teplárnách, plynárnách, v dopravě i telekomunikacích, policajty a hasiče atd., ti by měli mít také volno?
Doplňuji:
briketko10, a ony ty prodavačky to mají nařízené soudem, že musí být prodavačky? A nikde není žádná přísaha pro doktory, že budou pracovat v neděli. A ty ostatní provozy nic nejsou? Asi by jsi začala mít za hodinu pěnu u pusy, kdyby v neděli přestala jít elektrika a ty jsi měl plný mrazák. Otázka je o tom, zda si nechat od kdejakého pučmidráta nařizovat, co můžeme dělat.

Upravil/a: KK1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jjj123456789

ne-nakupovat

Mělo by to zůstat na uvážení každého obchodníka a spotřebitele, státu po tom nic není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Ano-nenakupovat

Je mi to jedno, v neděli nakupovat nechodím a myslím, že hodně lidí taky nechodí po nedělních nákupech, ať si klidně prodavačky odpočinou.:-)
Akorát před Vánoci v prosinci bych udělala výjimku na shánění vánočních dárků a velké nákupy potravin, prodavačky mohou využít čas před před nebo po směně a nakoupit si v obchodě, kde pracují, jako to dělají dosud.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

ne-nakupovat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terry3003

ne-nakupovat

Doplňuji:
já chodím o víkendu ráda nakupovat s kámošky a bylo by mi líto kdybych už nemohla. kdyby se vzalo tak mi třeba kupujeme jídlo na pondělí nebo když zapomenem koupit něco k večeři v neděli tak běžím třeba koupit chleba nebo tak něco

Upravil/a: Terry3003

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ahold

Ano-nenakupovat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

ne-nakupovat

Moje švagrová dělá v supermarketu a je ráda že může dělat o svátcích,sobotách a nedělích,víc si vydělá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NeřeknuCZ

ne-nakupovat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
VeRe1983

ne-nakupovat

Doplňuji:
Samozřejmě, že trh by měl řídit zákazník, nikoliv soudruh s oranžovou růží v klopě a koblížkem v ruce. Argumenty některých na novinkové diskusi, typu „za komunistů“ jsou fakt směšné. Pokud někomu chybí nouze a nepohoda, nechť si takové životní podmínky pro sebe soustavně vytváří. Ale ať tím probůh neotravuje ostatní a nenutí jim to. Jsem rád, že existují veškeré výdobytky tržního hospodářství a hodlám jich dosyta využívat. Protože žiju jen jednou a vysoký životní komfort si rád dopřeju. Hodně lidí to tak jistě má, jen to otevřeně nepřiznají, aby snad probůh nevypadali jako sobci. Já ano, protože na tom nevidím nic nemravného. Nepotřebuji se falešně omezovat. Pokud si něco mohu dovolit, tak si to dovolím. Nevím, proč tu vytvářet kastu nadlidí pokladních. Když to tak vezmu, lidé by mohli jezdit autem anebo pěšky, proč otravovat tramvajáky, autobusáky nebo strojvůdce. Jenže pracovníci v dopravě nemrčí narozdíl od pokladních. Já jsem v obchodě dělal x let a vůbec mi nevadilo, že dělám v neděli. Navíc jsem to dělal dobrovolně, pracovní smlouva je oboustranně dobrovolný akt.

Upravil/a: VeRe1983

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nnn1

nevím,jiná možnost

Nechala bych hlasovat samotné prodavačky – jak by to vyhovovalo jim. Pokud by většina byla pro zrušení víkendových šicht, tak ať je politici zruší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
wertos1

ne-nakupovat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Ano-nenakupovat

Navrhuji kompletní zákaz nedělní práce, tj. včetně elektráren, vodáren, nemocnic, policie, hasičů a všech dalších.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?johana 56 Nahlásit

Avatar uživatele
NelieM

Ano-nenakupovat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

Ano-nenakupovat

Kauflandy, Tesca a jim podobné v neděli zavřít a nechat možnost mít otevřené soukromé malé obchůdky a večerky, kde by se to nejnutnější dalo koupit

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

KK1

mě zase fascinuje Tvoje doplnění :

briketko10, a ony ty prodavačky to mají nařízené soudem, že musí být prodavačky? A nikde není žádná přísaha pro doktory, že budou pracovat
v neděli. A ty ostatní provozy nic nejsou? Asi by jsi začala mít za hodinu
pěnu u pusy, kdyby v neděli přestala jít elektrika a ty jsi měl plný mrazák. Otázka je o tom, zda si nechat od kdejakého pučmidráta nařizovat, co
můžeme dělat.

Stále se netýká otázky, kterou položil Jugar !!

před 3319 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
KK1

Fascinuje mě odpověď pusinky50: Je mi to fuk, nakupovat nechodím, ať mají klidně volno. Ale až půjdu nakupovat JÁ, tak tam budou furt. A pro gagaga: Neznám tě, ale asi budeš mít velmi dlouhé vlasy.

před 3320 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

jo :)) a blond ;(

před 3319 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

pokud pani pise :
během pracovního týdne nemám na chození po obchodech čas ..

tak chyba je v ni , ze si neumi lepe zorganizovat svuj cas
ne v oteviraci dobe nakupniho centra

  • iv-

před 3320 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek